Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 21 éves vagyok, bizonyos okok...

21 éves vagyok, bizonyos okok miatt úgy alakult, hogy még most érettségiztem le egy esti suliban, középszinten minden tárgyból. Továbbtanuljak, vagy OKJ-s szakmát csináljak?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás alatt azt értem, hogy esetleg csináljak-e jövőre egy emelt szintű érettségit 1 tárgyból + egy nyelvvizsgát, és jelentkezzek felsőoktatásba, vagy végezzek el egy szakmát?

Alapvetően zenész vagyok, viszont jó lenne egy olyan szakma, ami -tudom hogy a mai világban ilyet nem lehet kijelenteni- de biztos megélhetést nyújt, még ha nem is éppen a legmagasabb fizetéssel. Sajnos a hangtechnikus okj-s szakmát megszüntették, pedig az még kötődött is volna a zenész szakmámhoz, szóval nem tudom hogyan tovább. Alapvetően jó kommunikációs készségekkel rendelkezem, nyitott vagyok és kreatív, a fizikai/sokat ülős munkák nem nagyon érdekelnek, inkább egy pörgős, kihívásokkal teli munkát tudnék elképzelni magamnak, ahol nap mint nap emberek között lehetek/ új embereket ismerhetek meg.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. máj. 9. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
19%

"21 éves vagyok, bizonyos okok miatt úgy alakult, hogy még most érettségiztem le"


Hányszor buktál?

2014. máj. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem buktam egyszer sem, egyébként pedig az ilyen jellegű hozzászólásaiddal csak a saját, és mások idejét rabolod,(ez esetben az enyémet) egyébként pedig tudtommal ennek az oldalnak a kérdésekre való megválaszolás lenne a lényege, szóval ha máskor kommentelsz, kérlek ezt vedd figyelembe.

Üdv.

2014. máj. 9. 15:49
 3/6 czibles ***** válasza:

Én is 20 évesen érettségiztem, pedig nem volt semmi "bizonyos okom", nem késő ez még.


Villamosmérnök többé kevésbé kapcsolható a zenéhez (hang és fény technika).

2014. máj. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

Márpedig jogos volt az első válaszoló kérdése, hogy buktál-e, mert ez alapján lehet neked reális alternatívát javasolni.

A hangtechnikusi OKJ-val amúgy se tudtál volna sokra menni. Ha hangtechnikus szeretnél lenni, menj villamosmérnöknek, és onnan képezheted még magad tovább. De ha "egy pörgős, kihívásokkal teli munkát" szeretnél, ahol nap mint nap emberek között lennél/ új embereket ismerhetnél meg", akkor menj általános/középsikolai tanárnak.

2014. máj. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

És az első kérdéssel a hangnem volt a probléma, és az alapvető rosszindulat, ha leírta volna, hogy buktam-e, és ha igen, akkor mi okból, érthető lenne a kérdése, de így nyilvánvaló hogy csak egy kötözködő hozzászólásról van szó. :)

Amúgy a hangtechnikushoz nem feltétlenül ragaszkodnék,a mérnöki karoktól kicsit félek, inkább humán beállítottságú vagyok, viszont a középiskolai tanárt átgondolom! :)

2014. máj. 10. 02:14
 6/6 Kent04 válasza:
Sose késő elkezdeni, jó pap is holtáig tanul :)
2014. máj. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!