Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudnék 28 magyar tételt...

Hogy tudnék 28 magyar tételt megtanulni 2-3 nap alatt?

Figyelt kérdés

Nem arra vagyok kíváncsi, hogy milyen módon mondjátok azt, hogy miért nem előbb kezdted, meg a többi meg a többi. Szeretném, ha normális válaszokat kapnék.

16/L



2014. máj. 9. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Oszd be. Mondjuk egy óra alatt tanulsz meg egy tételt (ezt te tudod, lehet hogy fél óra is elég, attól függ milyen hosszú/nehéz, mennyire gyorsan tanulsz), akkor első két nap megtanulsz tízet-tízet, harmadik nap meg nyolcat, és még átolvasod a többit. Ez napi 10 óra tanulás, pár napig ki lehet bírni. Ha közben suliba jársz, akkor nehezebb, de a fél óra/tétel úgy is beleférhet, és ha nem nehéz az anyag, az is elég.

Szóval ülj le, olvass el egy tételt, emeld ki színessel, olvasd hangosan, ahogy neked jobb, majd mondd vissza magadnak, aztán jöhet a következő. De a lényeg, hogy tartsd a beosztást, ne csússz el, és akkor simán sikerülhet. Ha mégse menne, akkor legalább olvass el mindent, jegyezz meg mindegyikből pár mondatot, aztán majd ott rizsázol hozzá.

Amúgy mire kell, kisérettségi, vagy valami vizsga?

2014. máj. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bumbi02 ***** válasza:
Leülsz, és elkezded az elsővel, ha az meg van, jön a következő, aztán a következő, egész addig, míg meg nem tanultad mindet. Hogy máshogy képzelted?:)
2014. máj. 10. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, és igen, ez kisérettségire kell. Bár nem értem, hogy miért kell 30, hiszen a nagyon is csak 20 lesz. Ja, és amúgy úgy lett 30, hogy a nyelvtant kivette. Tehát ez.csak magyar irodalom....A kettes valaszolonak meg annyi, hogy baromi lusta vagyok, jó felfogással, és ez ösztönöz is, + jó ötletek vártam, amiket meg is kaptam
2014. máj. 10. 14:35
 4/4 bumbi02 ***** válasza:
Nincs mit!:)
2014. máj. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!