Egyetemen magyar szakot nagyon nehéz elvégezni? Szeretek olvasni, szeretem az irodalmat, szeretnék pedagógus lenni, de félek az egyetemtől, hogy képes leszek-e megtanulni az anyagot. Mennyi kb. az a mennyiség, amit egy fél év alatt kell tanulni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 00:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a szegedi egyetemen voltam magyar szakos, idén végeztem.

NAGYON sokat kell olvasni, és mivel sok előadásod és szemináriumod lesz, ezt annyival szorozd be. Az órák általában 1-2 kreditesek magyaron, és átlag 30 kell per félév, tehát volt, hogy 17 órám volt. Órafüggő, volt pár év alatt 1-2 olyan óra, amin kb. 30 oldalt kellett elolvasni max, de az átlag jó pár ezer oldal per tárgy. Persze, ha mindent elolvasol. Én nem olvastam mindent, lehetetlenség.. A másik szakom angol volt, tehát az egyetemes irodalmat tekintve ugyanezeket még angolul is el kellett volna olvasni:)

Amúgy írok egy példát. "Kedves Hallgatók, jövő héten az Odüsszeia-val és az Iliásszal foglalkozunk, bizonyára már mindenki olvasta, de kérem olvassanak utána"

A grammatikai részhez kell egy kis véna, én azt szerettem nagyon, abból is írtam szakdolgozatot.


:)

2010. nov. 19. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Hogyan vélekedsz: oldalmennyiségben kb. mennyit kell tudni egy vizsgára?

Illetve milyen vizsgák vannak a ZH-n kívül?

2010. nov. 19. 20:51
 3/4 anonim válasza:

Sziasztok!

Én már nem vagyok fiatal (30 éves vagyok) dolgozok, de a miskolci egyetemen BTK-on, kinéztem a magyar szakot. Sajnos már rég érettségiztem, így vajmi kevés dologra emlékezhetek, de érdekelne az irodalom, és szeretnék egy tanári diplomát. Levelezői szakon költségtérítéses-re gondolom csak, hogy felvennének. Van különbség a költségtérítéses levelezői és az alap nappali nehézségében? Magyarul nagyon nehéz szak, azaz jobb, ha meg se próbálom, mert csak pénz is időpocsékolás vagy azért munka és család mellett is lehet valamit haladni?

Köszönöm a választ!

2010. dec. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
A 30 éves még fiatal:)) Menni fog, vágj bele!
2012. jan. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!