Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha csillagász akarok lenni...

Ha csillagász akarok lenni mit érdemes felvennem emelt tantárgyként?

Figyelt kérdés
2 emeltet fogok felvenni, de mik legyenek azok? Fizika + matek? Egyáltalán hogy venném fel a földtudományt ha nem fizika alapszakot akarnék és mit vennék fel mellé? (A földtudomány nem ugyanaz mint a földrajz egyáltalán gimiben van olyan tantárgy?! xD)(Gondolkoznék a kémián is, mert azt is fel lehet venni.)De melyik az a két tantárgy ami a leginkább szükséges hozzá és a csillagászathoz kapcsolódik? Latinból jó vagyok és nyaggat a tanár hogy letehetném emelten előrehozottan, de mit kezdenék vele (csak pontot hozna és tanulni is kellene másra..)?
2014. máj. 11. 15:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Jövőhéten le kell adni hogy mit veszek fel és már tényleg nem tudom csak az a biztos hogy csillagász akarok lenni! Segítsetek fontos lenne :)
2014. máj. 11. 15:57
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben fizikát és földrajzot venném fel.
2014. máj. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a matek sem rossz választás, hisz a csillagász szakhoz erőteljesen kell. Csillagász mesterképzésre mehetsz fizika bsc-ről is, nem muszáj a földrajzot erőltetni, ha mondjuk nem szeretnéd.
2014. máj. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Latinból ilyen továbbtanulási tervekkel nincs értelme emeltet tenni, nem kapnál érte pluszpontot ebben az irányban. Mindenképpen fizika és matek emeltet "kell" tenned. Minden más haszontalan lenne.
2014. máj. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam én is arra hogy fizika, földrajz aztán majd eldől :) nincs bajom a földrajzzal csak gondoltam olyan tantárgyakat kellene felvenni, amik segítik egymást pl.: matek, fizika :D köszönöm a válaszotokat :D
2014. máj. 11. 19:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy te gimnazista vagy? Ezt kicsit nem írtad oda.


Teljes mértékben a fizika és a matematika a legelőnyösebb.

Lehetne használni a meteorológiát is, de olyat gimiben nem tanítanak, ami földrajzból van, az bakfitty.

A latinnak sok hasznát nem látod a csillagászatban, érettségizni pedig fakultáció nélkül is tudsz.

Ami még hasznos lehet a modern csillagászatban, az a nagyon magas szintű informatikai ismeret, elsősorban programozás (nem a középszintű érettségi anyaga!).


A kérdésedben, és ahogy látom, a fejedben is, két fogalom keveredik. Emelt szint az érettségin van. A tantárgyválasztásnál fakultáció van. Az érettségi szintje a fakultációválasztástól független! Jogilag legalábbis. Fakultációt érdemes választani olyan tárgyból, amit nagyon jól akarsz tudni vagy amiből emelt érettségit akarsz tenni. De nincs direkt összefüggés.

2014. máj. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem! Informatikára még nem is gondoltam :) csinálhattam volna előre hozottat.. de holnap beszélek még az ofő-vel, a fizika meg a föci tanárral aztán szerdára leadom :)
2014. máj. 12. 15:16
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy factot kell felvenni. Emelt képzésre való jelentkezés kell most nekünk csak én így mondom xD
2014. máj. 12. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!