Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Érdemes csillagásznak, vagy...

Érdemes csillagásznak, vagy asztrobiológusnak tanulni, külföldön élek?

Figyelt kérdés
Az USA-ban élek nem rég óta és tervezem, hogy itt tanulnék a csillagászattal kapcsolatban valamit, de nem igazán tudom itt sem, hogy azt érdemes-e tanulni, vagy inkább biológiát.Engem nem érdekelnek a mai divatos szakmák, mindig ilyen dokumentumfilmeket nézek. A csillagászat régi szerelmem, csak nagyon nehéz lehet az egyetem a matek és fizika miatt, meg itt nagyon drága a suli, ezért kellene meggondolni, hogy mibe vágok bele.
2012. jan. 8. 08:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A csillagászathoz kétség kívül sok sok matek és fizika kell. Ezek nagy része unalmas és száraz (és valóban nem könnyű) anyag. Ettől függetlenül igencsak fejlődő tudományág, és rengeteg lehetőséged van/lesz munkát találni. Ha még érdekel is a téma, nagyon ígéretes jövőd lehet. Sok felfedezni való, kutatni való dolog van még. Elég komoly esély van az új felfedezésre, a sikerre is. Ez is motiválhat. Én ha kint élnék/éltem volna, és volna/lett volna lehetőségem biztosan nem hagynám/hagytam volna ki. Sajnos Magyarországon töredéke sincs azoknak az álláslehetőségeknek, amik külföldön nyitva állnak előtted. Jól meg is fizetik a szakembereket, szerencsésnek érezheted magad, hogy van rá lehetőséged.


maci

2012. jan. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A csillagász és néhány asztrobiológus is fizikusként kezdi. Akkor vágj bele ha az "unalmas és száraz" matekot és fizikát is szereted. Ha csak lenyomják a torkodon akkor semmi értelme :)

Ha viszont elhivatott és kíváncsi vagy akkor mindenképpen vágj bele.


Amúgy meg inkább legyél jó mérnök mint rossz fizikus. A csillagászat az pont egy olyan dolog amit hobbiból is lehet magas szinten űzni.

Otthonra is vehetsz teleszkópokat, hozzáférhetsz egy csomó nagy obszervatórium adatállományához... stb.

Sok új csillagot, üstököst, kisbolygót amatőrök fedeznek fel.

2012. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Asztrobiológusi képzés önmagában nincs, azt máshonnan szokás elkezdeni. Vagy fizikusként, vagy elméleti biológusként (az a gyakoribb).

Az exobiológia jó hívószó, sok pénzt szoktak az ilyen kutatásokba pumpálni, ha kellően nagy szöveggel adják el. De ehhez is kell matek, és nem árt a fizika sem, vagy alternatívának a kémia.

Én azt javaslom, vágj bele előbb a fizikába, mert az jobb alap. Nagyon sok elméleti biológus került ki a fizikusok közül.

2012. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az igazság az, hogy engem a matek tart vissza, a fizika nehéz, de roppant érdekes tudomány, szinte minden ezen és a matekon alapszik. Bárcsak kiváló lennék matekból, akkor nem is gondolkodnék, de attól tartok buta lennék ahhoz, hogy meg tudjam tanulni, fogalmam sincs, hogy szorgalommal mennyit lehet elérni, de ha valaki nem a legjobb belőle, akkor lehet nem menne a suli.Sok a nyitott kérdés.
2012. jan. 8. 19:17
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor lehet biológia szakon kellene kezdenem, abból kiváló voltam iskolában, de matekból korrepetálásra jártam, hogy 4-es lehessek, ahhoz sokat kellett tanulnom. Azt mondják sokan, hogy a nők kevésbé fogékonyak a reál tárgyakra, rokonok meg azt tanácsolták, hogy inkább biológiára menjek, mert az nőknek jobban való, de a szívem jobban a csillagászat felé vonz, kislány korom óta szerelmes vagyok ebbe, viszont abban is igaza van az egyik válaszolónak, hogy amatőr csillagászok is sokban hozzájárulnak a felfedezni váló világegyetem megismerésében, csak ha valaki ennyire elhivatott, akkor miért ne csinálhatná professzionálisabb szinten, hogy a hobbija legyen a munkája is egyben. Álmodik a nyomor, tudom. :)
2012. jan. 8. 19:25
 6/12 A kérdező kommentje:
jav: "felfedezni váró világegyetem megismeréséhez"
2012. jan. 8. 19:27
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, a természetet valamiért a matematika mélyebb igazságai irányítják. Ha meg akarod ismerni a természetet, a matematikát is meg kell ismerned :)
2012. jan. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Biológiáról, ha nem megy a matek, nem igazán fogsz elméleti biológia irányba szakosodni, oda mindenképpen kell a matek (elvégre ez az alapja). A matematikai gondolkodást vagy elsajátítod, vagy nem sok esélyed van. De persze más irányba is lehet szakosodni.

Továbbá elméleti biológia szakon kevés a nő. (Pont a matek, vagy informatika, vagy fizika/kémia ÉS a biológia párosítás miatt. Ha a biológia megy is, a kettő együtt már ritka.) Itt a tanszéken vagyunk kb. négyen, és akkor nagyvonalú voltam. Férfi kétszer, de akár háromszor ennyi is van.

2012. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nálunk a fizika tanszéken nincs egy se xD
2012. jan. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Van olyan biológia szak akkor, ahol nem annyira nehéz a matek? Itt lehet tanulni evolúció biológiát, mikrobiológiát, etológiát, genetikát, neurológia. Érdekelne, hogy akkor belevágjak-e a biológia szakba legalább, ha a csillagászatira már nincs esélyem, vagy az se nagyon menne?
2012. jan. 9. 01:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!