Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esély, hogy átmegyek az...

Van esély, hogy átmegyek az építész mérnöki rajzalkalmasságin?

Figyelt kérdés

17 éves (11.-es) gimnazista vagyok. Matek és fizika faktra járok és valamilyen mérnöki pálya lenne a cél.

Sajnos rajzolni egyáltalán nem tudok, még egy pálcika ember is nehezem megy:C Esetleg kockát vagy hasonló testeket tudok rajzolni. Térlátásom viszont van, sokat legóztam, makettoztam (még most is néha).

Szerintetek fel lehet készülni valamivel kevesebb mint 1év alatt a 0-ról? Érdemes egyáltalán építészmérnöknek menni? Csak azért kérdezem, mert nem sokan vannak a mai világban akik újonnan építettnek házat, ha meg igen akkor egy neves, jó hírnevű irodával terveztetik meg nem?


2014. máj. 11. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagy elkésve. Sokan vannak még így, hogy nem rajzolnak előtte, de építészmérnöknek mennek és jól is teljesítenek. Az építészeti rajzhoz minimális affinitás kell, de tanulható. Jársz el rajz előkészítőre (egyetemek szervezik), vagy/és rajztanárhoz és nem lesz probléma az alkalmassági vizsgával :) Hogy érdemes-e azt sose lehet tudni. Most nem úgy néz ki épp, de mire végzel, lehet, hogy már érdemes... Elsőként szerintem azt kell szem előtt tartani, hogy mi az amit szeretnél csinálni. A legfontosabb dolog szerintem, hogy az ember szeresse a munkáját. Bár jogos a kérdésed, nem fényes a helyzet most az építőiparban, de azt mondom, ha ezt akarod csinálni, akkor ez ne rettentsen el
2014. máj. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így ennek nem jósolok sok esélyt. Van építész ismerősöm, ő hobbiként a festő pályát űzi, és nem volt kiemelkedő rajztehetségként számon tartva az egyetemen.
2014. máj. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!