Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 80 tétel 30 nap alatt? Hogyan...

80 tétel 30 nap alatt? Hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

20 Angol

20 Töri

20 Magyar és 20 Nyelvtan tétel


a tételek egy része még kidolgozva sincsen meg, illetve az ismétlésre elég a 7-8nap? Felvételizem ezért jó lenne a maximum pontot megkapni szóbelin.. Esti tagozaton tanultam és nem sok mindent vettük, szóval nem tudom azt mondani, hogy ezeket a tételeket lényegében már év közben átvettük, mert nem.

Ti milyen tippeket adnátok? (Angol + Töri !!! nagyon fontos lenne) Menjek végig az összes angol tételen, aztán az összes törin, majd a magyarra amennyi idő jut?

Vagy: naponta: 1 angol, 1 töri, 1 magyar, 1 nyelvtan?

Az ismétlésre milyen tippeket adnátok? Folyamatos mindennapos ismétlés? vagy az utolsó 7-8napban ismétlés?

Naponta kb hány óra intenzív tanulás szükséges?

előre is köszi, nyilván helyettem senki nem fogja megtanulni, de melyik most a legoptimálisabb 'taktika'?



2014. máj. 13. 23:53
1 2
 1/14 Nádszálkisasszony ***** válasza:
88%
Én biztos napi 10 tételt tanulnék meg. Napi szinten ismételnék és tanulnám az újat. 6 órát szánnék rá maximum naponta.
2014. máj. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én azt javaslom, hogy az Angol tételeket hagyd a francba... Ott nem az a legfontosabb, hogy bemagold a tételeket, hanem, hogy jól tudj beszélni. Szerintem nézd meg a témacímeket és próbálj meg róluk beszélni angolul. Így már "csak" 60 tételed marad. Nem tudom, hogy ugyanazokat a tételeket kell-e meg tanulnunk töriből (elvileg mindenhol változó), de ha van közös, akkor tudok átküldeni, ha szeretnéd. Nekem jelenleg 17 van kész a 20-ból, saját kidolgozás. A magyart és a nyelvtant még én sem kezdtem el.
2014. máj. 14. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
8%

Jaj istenem. Ezek közül a felét elő sem vettem érettségi szóbelire, a másik felét átfutottam unalmamban. Egy érettségiről van szó, akkor is ötöst kapsz ha nem tudsz semmit, csak a térképről lenézed, meg a szöveggyűjteményből halandzsázol valamit a józan eszed szerint.

Nekem 3 hét múlva BME-s mester államvizsgám lesz, és teljes állásban dolgozom, hétvégente külföldön vagyok. Annyira cuki, hogy emberek az érettségi miatt rettegnek.

2014. máj. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
86%
Akkor ne ide irkálj, hanem ülj le tanulni.,
2014. máj. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
8%
Nem ilyenkor kellett volna elkezdeni tanulni rá...
2014. máj. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A napi 1 mindenből simán tartható, és sok időd van még, szóval marad is 10 napod. Amellett belefér a maradék tételek kidolgozása, ill. az, hogy átolvasod az az előző nap megtanultakat. Aztán a végén marad még 10 napod ismételni vagy vésztartaléknak ha elcsúsznál. Akkor újra átveszed őket, mondjuk napi 10-et, és 2 napod marad a újra átolvasni mindent. Így kicsit soknak tűnik az ismétlés, de mivel ismeretlenek számodra, szerintem nem árt.

Ez így az első napokban kb. napi 4 óra tanulás (de tőled+a tételektől függ), plusz még ismétlésre mondjuk 1 óra, meg az elején a kidolgozásra. Aztán mikor ismételsz, akkor lehet több, de akkor már úgy is közel az érettségi, belefér egy kis hajtás.

De ez csak egy példa, változtass rajta nyugodtan, ha szerinted máshogy jobb lenne, van időd bőven, kényelmesen meg tudsz mindent tanulni.

2014. máj. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Sidel ***** válasza:
94%

Semmi sincs veszve. Én mondjuk minden tételt kidolgoztam, de töriből pl. volt 3 tétel, amit nem tanultam meg, az egyikbe húztam bele. Amit tudni kell rólam, hogy sose ment a töri... kb. 3 évszám az összes tudásom, a memóriám nem a legjobb... a térképről és a forrásokból dolgozva viszont még az én töri érettségim is ötös lett... Nem kell túlizgulni. Bár tudom, hiába mondom.

Angol nem, de német érettségim volt. Nem dolgoztam ki tételeket. Vettem egy-egy témát és körüljártam fejben. Elképzeltem egy-egy szituációt és megvizsgáltam mit válaszolnék, milyen kifejezéseket, szavakat használnék. Ha sokat foglalkozol a nyelvvel (legalábbis nálam így van), akkor egy idő után azon kaphatod magad, hogy az adott nyelven gondolkodsz. Nekem olyan is volt, hogy németül beszéltem valakikkel álmomban, mert lefekvés előttig németeztem.

Én nem szedném szét a tárgyakat. Szánnék három-négy napot egyikre másikra és azalatt megtanulnám a tételeket. Úgy, hogy megtanulsz két-három tételt, majd felmondod magadnak. Lehet, hogy időigényes, de nekem matek emeltnél elég jól bevált. Gyárthatsz kis emlékeztető kártyákat is a tételekhez, hogyha elakadnál, akkor legyen valami támpont. Először mindenképp dolgozd ki viszont azokat a tételeket, amik nincsenek meg. Ha végeztél a tételekkel az én tanácsom szerint, akkor ez kb. 20 nap alatt megvan. Marad további 10 napod arra, hogy ismételj, hogy még egyszer átnézd azokat a tételeket, amik kevésbé mennek.

2014. máj. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2014. máj. 14. 12:33
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Nekem pár hónapja volt kis érettségim. Előtte dolgoztam szalagavató próbák, majd maga a szalagavató. Alig volt pár szabad délutánom. Most meg éjjel nappal készültem ugye az érettségikre, így nekem sincs még egy tételem se kidolgozva.

Anno mikor volt a kis érettségi szóbeli 3 nap alatt tanultam meg 47 tételt. Szerintem ha kidolgozod őket mondjuk 2 hét alatt, a következő két hétben Bőven megtanulod. Ha tanulsz, olyankor ne legyenek figyelemelterelő dolgok a közeledben.

Angolhoz szókincset gyűjts a témákhoz, valamint átvezető mondatokat. Arra túl sokat nem tudsz készülni.

Töri húzós, sok anyagot használj, hogy átfogó képet kapj.

Szerintem 3-4 naponta tarts egy pár órás ismétlőnapot. Tanulási módszernek meg én a hangos beszédet és sokszori elismétlést szoktam alkalmazni.

Magyart nem olyan nehéz kidolgozni, mint amilyennek tűnik. bár sok múlik a témákon is. Egy netes forrásból meg tankönyvből szerintem elég dolgozni. Vázlatosan csináld a kidolgozást!

A 20 nyelvtanon végig lehet szaladni egy másfél nap alatt. Ha jó tankönyved van az sokat segít.

Ha gondolod írj rám, megpróbálhatok segíteni. :)

2014. máj. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
A 80 tétel kismmiska. Nekem 35 nap alatt kel 120 tételt megtanulnom :/
2014. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!