Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 19 éve szerzett Képzőművészeti...

19 éve szerzett Képzőművészeti Egyetemi diplomával mi alapján jelentkezhetek felsőoktatásba?

Figyelt kérdés
19 éve szerzett Képzőművészeti Egyetemi diplomával, 24 éves kommunikációs és intenzív reklámszakemberi gyakorlattal mi alapján jelentkezhetek felsőoktatásba? Ennyi idősen, itt a kapuzárási pánik kezdetén:) kedvem van bölcsész tárgyakat tanulni, reneget terület érdekel, főleg bölcsészettudomány, filozófia, pszichológia, stb stb- Elhatároztam, hogy szeretnék valami ilyet tanulni, de fogalmam nincs, hogy az én hátteremmel, hogyan lehet ilyen jellegű felsőoktatásba kerülni? Akár nappalira, akár bármi más képzésbe. A pontokat gyűjtő fiatalokkal nyilván nem tudok versenyezni, mert egész más rendszerben érettségiztem és diplomáztam. Egyszerűen nagyon érdekelnek ezek, évtizedek óta intenzíven foglalkoztatnak az ilyen dolgok és szeretnék valami felsőfokú végzettséget valami ilyen területen, de azt sem tudom, hová forduljak. Nappali, esti ,posztgraduális? Semmit nem tudok. Kérlek benneteket, hogy türelemmel, jószándékkal adjatok ilyen ügyben nekem tanácsokat. Előre is nagyon köszönöm!
2014. máj. 15. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Képzőművészeti Egyetemi diplomád, ha nem valami szakirányút szeretnél tanulni, nem számít, hanem csak a régen letedd érettségid, ami az új rendszerben középszintűnek felel meg.

A legfontosabb az, hogy kitaláld mit szeretnél tanulni. Bölcsészet, rendben, de azon belül mit ?

Utána megnézed, hogy a válaszott szaknak, hol s milyen képzési lehetőségei vannak, milyen feltételekkel. Előfordulhat, hogy újra kell érettésgizned !

Harmadrészt eldöntöd, hogy mindez anyagilag neked megéri-e, mert vagy a képzés egészén, vagy részben tandíjat kell fizetned.

2014. máj. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg legalább egy tárgyból mindenképpen újra kellene érettségizned (ha emelt szintű érettségi a követelemény)- Esetleg próbálj meg levelezőire menni
2014. máj. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Rengeteg lehetőséged van. Tényleg átalakult az oktatási rendszer.

www.felvi.hu honlapon ki kellene választanod a szakot ahova menni szeretnél.

Azt kellene tudnod hogy alap azaz BA vagy mester azaz MA szakra vagy szakirányú továbbképzésre (régi rendszerben másoddiploma) szeretnél menni.

BA szakra a régi érettségid alapján tudsz felvételizni,ha van a szak követelményének megfelelő tárgyból érettségid. Nehezíti a helyzetet ha az adott szak emelt érettségit ír elő felvételi követelménynek, akkor bizony azt le kell tenni.

MA az már egy diplomára épülő mesterképzés..de az elvégzett alapszakoz képest van némi mozgástér, azaz nem csak pont olyan mesterképzésre lehet menni amilyen alapdiplomád van, hanem van un. nem teljes kreditértékű jelentkezés. (én ezt javasolnám neked)

Szakirányú továbbképzés, azaz másoddiploma. Ezek kisebb értékűek általában. Fizetős képzések, ebből állami nincs.

Felvételi jelentkezés ferb. 15-ig kell megtenni ekkor lehet államira jelentkezni, van pótfelvételi augusztus elején hirdetik meg, de ekkor csak fizetős képzések vannak meghirdetve, illetve van keresztféléves jelentkezés dec. 15-ig de ekkor elég kevés szakot hirdetnek meg igaz vegyesen államit és fizetőst is.

Diplomaszerzés feltétele a középfokú nyelvvizsga megléte, illetve mesterképzésre 2015/2016-ig tudsz jelentkezni nyelvvizsga nélkül (de ezt is csak azért mert elmúltál 40 éves, aki ettől fiatalabb annak kell a nyelvvizsga már a jelentkezéshez is)

Finanszírozási forma: jelentkezhetsz államira..de azt hogy te hány félév alatt végezted el a jelenlegi szakodat nem tudhatom, feltételezem hogy 10 féléves volt a képzés és ennyi idő alatt végeztél akkor még van 2 féléved amit támogat az állam. (mindenkinek 12 támogatott félév jár a felsőoktatásban ezt lehet beosztani)Annyit hozzátennék, hogy a törvényi vélelem ha nem írod be hogy hány félévet tanultál az pontosan 7 félév, ezt te saját nyilatkozatoddal döntheted meg.

Itt a link a hivatalos felvételi oldalról ahonnan mazsolázhatod a szakokat.

[link]

Ha valami nem világos kérdezz nyugodtan, szívesen válaszolok, de így hirtelen ennyi jutott az eszembe.

2014. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!