Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot jelöljek meg...

Milyen szakot jelöljek meg jövőre a szociológián kívül?

Figyelt kérdés
Szociológus szeretnék lenni, de nem tudom, hogy a második és harmadik helyre mit tegyek jövőre. Általában humán beállítottságú vagyok, erősségeim a magyar, az angol, a társadalomismeret. Gyengeségeim a fizika, matek, kémia. Miket ajánlanátok? Ja, és a PTE-re szeretnék járni, mivel pécsi vagyok, és pici gyerekem van, így nem tudnék kollégista lenni más városban.
2008. júl. 28. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
A Pécsi Tudományegyetemen elég nagy a választék. A bölcsészettudományi karon rengeteg szak van, ami jó (legalábbis nekem tetszenek). Olyat jelölj, ami közel áll hozzád meg a szociológia területéhez. A jelentkezésig pedig még rengeteg időd van dönteni.
2008. júl. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, a szociológusok nem túl keresettek mostanában a munkaerőpiacon, hogy finoman fejezzem ki magam. Számos szociológus (vagy szoc. szakos) ismerősöm van, sokszor megbánták már, hogy erre a szakra mentek. Péccsel ebből a szempontból nincs baj: én is ide járok, jó kis csapat van a Rókusban... :) Azt írod, gyenge a matekod: nos, a szoc.-on négy félév brutál-matekot kell végigcsinálni, ha ehhez érzel magadban elég erőt és tudást...

Nem írtad meg, hogy hány éves vagy, de gondolom, ha gyereked van, már nem 18, javíts ki, ha tévednék...

Nos, ha erősséged a társadalomismeret (én csak hospitálni voltam anno ilyen órán, de nem igazán azt láttam, amit az óra címéből sejteni lehetett, nekem az őskorban nem volt még ilyen órám), miért nem próbálod meg mondjuk a politológiát vagy a törit, ha már mindenképpen bölcsész akarsz lenni? Pécsen van csodás angol szak is, ide viszont be ne tedd a lábad (tapasztalat...)! Ja, meg talán még nem számolták fel a szociálpolitikai szakot sem, azzal még lehet is menni ide-oda...

2008. júl. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ja, és igen, 21 éves vagyok :) Nem annyira ragaszkodom a BTK-hoz, szóval nekem mindegy, hogyha a másik kettő más karon van, csak mondom, a reál tárgyakban nem vagyok nagy ász. De köszi a segítséget, talán így könnyebb lesz a döntés.
2008. júl. 28. 22:37
 4/4 anonim ***** válasza:
andragógia,sokan még azt se tudják mi az,(nagyon új szak) de nézz utána,érdekes tárgyak,(van szociológia is)és szakirányok között is biztos lenne neked való.én Szegedre járok,erre a szakra...
2008. júl. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!