Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim vannak...

Milyen lehetőségeim vannak továbbtanulást illetően, ha rendőr szeretnék lenni? 17/L

Figyelt kérdés

Hallottam innen-onnan, hogy vannak olyan területek, ahonnan át lehet jelentkezni rendőrnek vagy bizonyos karok, akiket ha valaki elvégez, elmehet rendőrnek. Nem a sima tisztre gondolok elsősorban, tehát a szakközepet el szeretném kerülni.

Az NKE-t a szüleim nem igazán támogatják, plusz kontaktlencsém van, így meg kellene műteni a szemem, ha oda akarok jelentkezni jövőre, azt meg még nem lehet, tehát oda sajnos nem tudok jelentkezni..

Mit tegyek?


2014. máj. 16. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1: Szemüvegesek is lehetnek rendőrök.

2: Az NKE-t nemtámogatják? Okos szüleid vannak.. Azzal sokkal jobb elhelyezkedési lehetőséged van és jobb munkád is mint ha járőrnek mész.

3: mindig vannak adminisztrációs emberek. De nem túl sok.


Ha 100%-ra akarod venni hogy rendőrségnél dolgozhatsz akkor NKE-RTK, vagy rendészeti szakközép 2 éves képzése.


Ellenben, nem biztos hogy felvesznek a rendőrséghez dolgozni.


Ja és ha felis vesznek nem rendőr leszel, csak egy civil aki a rendőrségnél dolgozik.

2014. máj. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem lehetnek rendőrök a szemüvegesek. Főleg nem olyan dioptriával, mint amilyen nekem van, így az egyetem kapásból kilőve.

Szakközépiskolákról nagyon rosszakat hallok.

2014. máj. 16. 16:41
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát nemtudom milyen dioptriád van de szerintem 17 évesen nem lehet rosszabb 3-asnál.

Merthogy +/- 3,0as a max dioptria. a nyers látásnak kell olyannak lennie hogy az első vörös csikig, tehát az első 5 számot letudd olvasni a tábláról, az pedig még 4,0-al is letud olvasni mert nagy.


én HHK-s vagyok és a szemészeten hasonlóak a követelmények az RTK-val. Van ott 1 pár ismerősöm. Szemüveges is.

2014. máj. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
4-es a dipotria, szóval nem tudok leolvasni semmit sehonnan ha nincs bent a lencse.
2014. máj. 16. 17:00
 5/13 anonim ***** válasza:

azmár valami.

Hát akkor sajnálom. Esetleg nem tudjátok megmüttetni? Az egyik srác a 3adévesek közül nálunk 1 évig dolgozott hogy megmüttetthesse a szemét és akkor jelentkezett.


Sajnos ez igy müködik. Aki az RTK-n vagy a rendészetin végez azok kerülnek állományba. Ha nem ott végzel de mondjuk közgazdászként, Politologián, vagy pszihologusként, akkor alkalmazhatnak még. De erre nem túl nagy az esély.


Egyébként a Rendészeti szakközép nem olyan rossz mint mondják. Körmenden és Miskolcon elég jó.

2014. máj. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ugyanolyan eü-i követelmények vannak ott is.

Műttetni nem szeretném még ilyen korán a szemem.

Olyan képzésről nem tudsz az RTK-n, ahova nem kell fizikai/eü.-i?

2014. máj. 16. 17:09
 7/13 A kérdező kommentje:
Amúgy ha politológiát végzek tényleg lehet menni onnan? Az nem lenne rossz.
2014. máj. 16. 17:11
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]


rendészeti igazgatási [biztonsági] de ez fizetős.

rendészeti igazgatási [migrációs] Talán ez lenne neked való leginkább. Nincs alkalmassági, Államis, és ha végzel a Rendőrségen belül helyeznek el.

2014. máj. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És a politológiával mi van?
2014. máj. 16. 17:26
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezt nem mondom biztosra. A politológia egy olyan szak ami kétséges. Lehet hogy marha jó állást tudsz vele szerezni sok helyen, de lehet hogy évekig nem tudsz elhelyezkedni a szakmáddal.

Ami tény, hogy vannak ilyen végzettségű emberek a rendőrségnél.

Azonban mint mondtam, marha nehéz civil szakmával a Rendőrségnél elhelyezkedni.


Egyébként 18-19 évesen már simán meglehet müttetni a szemed.

2014. máj. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!