Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hogy mondjam el,...

Szerintetek hogy mondjam el, vagy kérjem meg a tanáromat? Az iskolánk tipikus mindent az utolsó perc utánira húzó suli. Soha nem megy semmi a terv szerint.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy PTE-ÁOK-ra vagy TTK-ra akarok jelentkezni, és ott ugye 2 emelt érettségi kell. (Jövőre leszek 11.-es)

Szóval szerintetek hogy tudnám közölni a tanárommal, hogy én majd emelt kémia, emelt biosz érettségit szeretnék tenni? Nem nagyon értem, és félek,hogy kinevetnek, vagy lekések róla. kérlek titeket segítsetek.



2014. máj. 17. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna már fakultációra jelentkezni? Mert ha jelentkeztél, akkor ezzel már tudtukra is adtad, hogy emeltezni szeretnél. Ha meg még nem kellett, akkor megkérdezed a tanárt, hogy mikor kell fakultációra jelentkezni, mert te emelt szintre akarsz felkészülni.
2014. máj. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

fakultáció? nem még nem volt róla szó. Az a helyzet, hogy most "kisérettségizünk". német-magyar-matek-töri.. és az alapján zárnak le évvégén. ( Tehát a félévi jegyet, a kisérettségi jegyet, és a várható évvégi jegyet átlagolva. )

A biológia-kémia tanárnőmmel beszéltünk páran, akik szintén ebből akarnak érettségizni, annyit mondott, hogy majd 12.-ben visszatérünk rá.

2014. máj. 17. 11:24
 3/8 anonim ***** válasza:

"A biológia-kémia tanárnőmmel beszéltünk páran, akik szintén ebből akarnak érettségizni, annyit mondott, hogy majd 12.-ben visszatérünk rá."


Ezt így nem okés. Egy emeltre nem utolsó évben kell készülni, még ha sokan így is gondolják. Utolsó évben az egy borzasztóan nagy hajrá, és ehhez kell azért 2 év.

Beszéljetek az ofővel, majd az igazgatóval, és mondjátok, hogy nektek ez a célotok, és ehhez kell fakultáció, ami normál esetben már 11-ben elkezdődik, és itt is.

Ha nem mennek bele, akkor bizony magatoknak kell rendezni a dolgokat, bár én még előtte rendeznék egy kört a Kliknél is.

2014. máj. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha most nyáron elkezdem magamtól tanulni, és 12.-ben bejárok fakultációra úgy megfelelő? ( A kémiában apukám tudna segíteni, mert ő vegyész. A biológiát meg nagyon szeretem, és szívesen nézek utána dolgoknak egyedül is(+tanulok) )

Szóval ha például tanulok egyedül , majd tizenkettedikben bejárok fakultációra,és közlöm, hogy emeltet szeretnék mindkettőből, akkor azt úgy megengedik? Mármint a tanárok nem korlátozhatják amit én szeretnék, ugye? Itt arra gondolok, hogy ha támogatják, ha nem, akkor is tehetek emeltet? Kicsit belekavarodtam már.

2014. máj. 17. 14:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem engedély kérdése az érettségi, te döntöd el, milyen szinten érettségizel. Ha az iskolában nem állnak a helyzet magaslatán, kénytelen vagy magad gondoskodni a felkészülésről. De fakultációt tartani kötelesek, lehet, hogy majd csak szeptemberben kezdik el szervezni. A kémiáról: nem apukád tudását akarom kétségbe vonni, de amit ma kémiából tanítanak, az sokkal bonyolultabb és más, mint ami évtizedekkel ezelőtt volt.
2014. máj. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne sokkal bonyolultabb egy olyan kémia anyag, ami egy érettségihez kell, mint egy olyan, amit 25 éve tanítottak EGYETEMEN? Ami azóta újdonság, azt nem gimiben tanulják. pH-t számolni ugyan úgy kell, mint régen és az elemek tulajdonságai sem változtak azóta. Nekem is vegyész apukám és 5 éve engem is ő készített fel az emelt kémiára. Ne ijesztgesd már szegényt!
2014. máj. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha most nyáron elkezdem magamtól tanulni, és 12.-ben bejárok fakultációra úgy megfelelő? "


Igen!


"Mármint a tanárok nem korlátozhatják amit én szeretnék, ugye? "


Nekem akkor sem tartották meg, és a tanár mondta, hogy nem tud segíteni benne.... mondom jó, és csináltam egyedül. :)

Olyan szintre jelentkezel, amilyenre csak akarsz, azaz nem szólhatnak ebbe bele az iskolába.



Ezeket a könyveket ajánlom neked:


Biológiából őket vedd meg:


Dr. Fazekas György · Dr. Szerényi Gábor

Biológia I. kötet – Molekulák, élőlények, életműködések

Biológia II. kötet – Ember, bioszféra, evolúció

Ezek igazából nem is annyira könyvek, hanem enciklopédiák, de egyszerűen annyira hasznosak, és annyira jók, hogy biztosan belefogsz szerelmesedni. :)

Én nagyon élveztem ezt a könyvet, nagyon hasznos, nagyon jó könyv.


Ez pedig egy sorozat, és nagyon hasznosak:

Szerényi Gábor

Biológiaérettségi 1 – Gyakorló feladatok a közép- és az emelt szintű írásbeli érettségire


Sebőkné Orosz Katalin

Biológiaérettségi 2 – Integrált szövegelemzési feladatok az emelt szintű szóbeli érettségire


Sebőkné Orosz Katalin

Biológiaérettségi 3 – Esszé típusú feladatok az emelt szintű írásbeli és szóbeli érettségire

(Lehet érdemes még beszerezned az Ötösöm lesz genetikából-t is)


Nagy szerencséd van édesapáddal, mivel akkor majd ő segít ebben.

Lehet, hogy egyből majd nem tudja a választ, de pár perc gondolkozás után, biztosan fogja tudni a dolgokat, tehát a kémiáért nem aggódnék.


KÉMIA 11-12.KÖZÉP-ÉS EMELT SZINTŰ ÉRETTSÉGIRE KÉSZÜLŐKNEK- ő a könyv, amit meg kell tanulnod

[link]


ÖTÖSÖM LESZ KÉMIÁBÓL PÉLDATÁR ÉS MEGOLDÁSOK /EGYBEN/ ÚJ - őt csináld végig meg ha törik, ha szakad, nagyon jó, és még egyetemre is jó lesz.

[link]


Kémiai album - itt találhatsz jó pár kísérletet

[link]


Saját kémialaborom a sikeres érettségihez + DVD - ebben új szintén kísérletek vannak, és ez jobb mint az előző album (szerintem legalábbis jobb)

[link]

2014. máj. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm mindenkinek, főleg neked kedves utolsó ! :) Szép napot kívánok nektek!
2014. máj. 18. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!