Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes-e 36 évesen valami...

ZorPrime kérdése:

Érdemes-e 36 évesen valami használható szakmát tanulnom? (pl. hegesztő) Külföldre szeretnék menni, lényegében új életet kezdenék. Német nyelvterületre mennék, a nyelv nem gond (jól beszélem), a szakszókincs hozzátanulható a meglevő ismeretekhez.

Figyelt kérdés

El kell mondanom, hogy gyökeresen eltérő irányú képzettségem van, szakvizsgázott jogász vagyok, de ezzel a képesítéssel kint nem tudnék munkát vállalni. Elegem volt itt. Bütykölni szerettem, precíz vagyok, ügyes a kezem és nem vagyok finnyás, nem derogál a munka.


Tisztában vagyok azzal, hogy a gyakorlás/gyakorlat elengedhetetlenül fontos, mégis azt kérdezem: érdemes volna elmennem hegesztőnek tanulni? Elvégeznék valami tanfolyamot, hétvégenként utána akár ingyen is dolgoznék bárkinek, csak a gyakorlás kedvéért is. Jó fejem van és érdekelnek a műszaki dolgok is (csak a gyengébb matek-fizikaeredményeim miatt nem mentem reálpályára).



2014. máj. 17. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy pont egy ilyen normális kérdésre nem érkezett még neked normális válasz. Nagyon sok ismerősöm van kint (hegesztők, karosszérialakatosok, autószerelők, stb) és válogathatnak a munkákból. Szóval nem csak egyszerűen van nekik, hanem mazsolázgathatnak (főleg nyelvtudással). Az egyedüli probléma a gyakorlatod hiánya lehet, de gondolom nem derogál "alulról kezdeni". Hajrá, nyomjad ;)
2014. máj. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 goaus ***** válasza:
Szia! Azt hiszem én leszek a te embered, én ugyanezt csináltam, igaz, pár évvel korábban, de ez mindegy. Otthon újságíróként dolgoztam, ugyanígy eldöntöttük új életet kezdünk kinn, mivel nyelvem nem volt rózsás, előző szakma szóbasem jöhetett, amúgy is újt akartam. Én ezek között vaccilálltam: cnc programozó, burkoló, hegesztő, festő-mázoló, autófényező. Végül CO-awi hegesztő OKJ tanfolyamra mentem. Mivel azt tudtam, az OKJ otthon is kevés bármire, minden nap mentem pénzért magánoktatásra, így persze csoportelsőként, jóval a többiek előtt végeztem az okj-t, de ez sem volt elég, utána pesten a sztávnál még csináltam 3 hetes minősítő tanfolyamot rozsdamentes csőre, legnehezebb pozicióra. Szerintem hogy magabiztosan indulhass neki, nagyjából ezt érdemes végigzongorázni, de nem feltétlen szükséges... Ez így kb egy milla volt, igaz, kinn egy hónap alatt visszajön, nem érdemes rajta spórolni. Állás van dögivel neémetben, ami fontos tanács: két eljárásra menj, CO-awi a legjobb, de akár bevont-awi kombó is jó. Érdemes megcsinálni, én nagyon szeretem a szakmám, és a második helyen már brit szinten is rendkívül jól megfizetnek, szóval ha ügyes leszel egy év alatt eljuthatsz nagyon durva szintre. gyakorlás, gyakorlás és gyakorlás, bármit elérhetsz, ha igazán akarod ebben a szakmában. Sajna az ingyen elmegyek valakihez nem működik otthon, ha visszaolvasol itt is, rengetegen keresnek ilyen helyet, nincs... Magánórák, és okj után minősítő tanfolyam, ahol elérhetsz kezdőnél jóval magasabb szintet. Így is még minden nap tanulok valamit, egy egy gyakorlati munka, de kinn segítőkészek. Bármi kérdés van írj, majd még visszanézek::)
2014. máj. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. máj. 18. 15:02
 4/10 A kérdező kommentje:
"GoAus", te nem véletlenül az Index hegesztős fórumába szoktál írni? :)
2014. máj. 18. 15:03
 5/10 goaus ***** válasza:
De régebben írtam oda, manapság nem követem eltűntek onnan akiktől én is tanulhattam, sajnos.
2014. máj. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor jól sejtettem.....ha esetlegesen még kérdésem van, fordulhatok Hozzád, ugye? :)
2014. máj. 18. 21:35
 7/10 goaus ***** válasza:
Természetesen!
2014. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Goaus úr, írtam privátot.
2014. máj. 20. 12:14
 9/10 anonim válasza:
Kb. fél éve láttam elöször ezt a kérdést és nagyon kiváncsi lennék rá, hogy kint sikerült-e azóta új életet kezdenie a kérdezőnek?
2015. jan. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Igen! Arra én is nagyon kíváncsi lennék...?
2015. szept. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!