Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakiskolai végzettséggel,...

Szakiskolai végzettséggel, majd érettségi letétele után felsőoktatás mennyire esélyes?

Figyelt kérdés
Általános iskolában hülye voltam tanulni és szakiskolában végeztem. Miután végeztem vele, rájöttem, hogy kellett volna tanulnom.. Nyár végén szeptembertől elkezdtem az érettségit letenni. Van esélyem rá, hogy felsőoktatási intézménybe felvételt nyerjek, azaz főiskolára, vagy egyetemre?

2014. máj. 19. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom, a középiskolát kezdted el szeptemberben, mert az érettségit októberben vagy májusban lehet elkezdeni letenni, és két hónapon belül kész is van.


Ha tényleg benőtt a fejed lágy, és eldöntötted, mit fogsz másképp csinálni, akkor van esélyed. Az érettségi egyforma, akár van szakmunkás-bizonyítványod, akár nincs, inkább a mögötte levő tudás számít, amivel az egyetemen bent is tudsz majd maradni.


Nekem van ismerősöm, akit egy kis faluból szakmunkásképzőbe irányítottak annó, mert nem is mondták senkinek a tanárok, hogy gimnáziumba is lehet menni, felnőtt fejjel érettségizett levelezőn, munka mellett, és azóta van diplomája, és ugyanolyan értelmiségi, mint bármelyikünk.

2014. máj. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azon töröm most a fejem, hogy melyik iskolában végezzem el az utolsó 2 évet, hol tegyem le az érettségit. (Most az első 2 évfolyamot 1 évben tettem le.) Mivel most egy gimnáziumban vagyok levelezős tagozaton, az a heti 3,5 óra hossza, amit bent töltök az iskolában, elég kevés a véleményem szerint, ezért gondolkoztam hogy átiratkozok szeptembertől egy szakközépiskolába, ahol nappali tagozaton folyik a felnőtt oktatás. Ott a heti 5 nap alatt szerintem jobban át tudják adni az anyagot, jobban megtanulható, jobb érettségit szerezhetek vele, mint a heti 1 napon a "sovány vázlat" (tanárok fogalmazása) által, amit képesek leadni. (sokszor megemlítették, hogy nevetséges az óraszám..)

(Gimiben a levelezős tagozat inkább az érettségire irányul a tanítás, azaz csak az ahhoz szükséges, fontos anyagokat vesszük leginkább, az ilyen mellékes dolgokba bele sem nézünk. Ez nem tudom, fog-e befolyásolni valamit a későbbiekben. Hozzáteszem, hogy szakközépiskolában sem vagyok biztos, hogy nem csak a lényeget tanítják, csak úgy gondolom ha már 5x annyi az óraszám, több mindennel is tudnánk foglalkozni..

2014. máj. 21. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!