Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagy baj hogyha szakközepet...

Nagy baj hogyha szakközepet választottam a gimi helyett?

Figyelt kérdés
Közgazdász szeretnék lenni.Gimibe szerettem volna menni de gazdasági szak csak szakközépben van.Gimibe nem indul gazdasági szak.Egyetemre szeretnék majd menni.Mennyivel leszek hátrányosabb helyzetbe a gimisekhez képest?

2014. máj. 20. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább talán előnyben is leszel velük szemben. Én régen gimibe jártam, majd egyetemre mentem, gépészmérnöknek tanultam, és akkor valamennyire bántam is, hogy nem valamilyen gépész szakközépbe mentem.
2014. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen értem.Csak hallottam,hogy elég nehéz a matek mondjuk pénzügy és számvitelen. Gimiben meg ha matek faktra megyek akkor könnyebb lehet a pénzügy és számvitel nem?
2014. máj. 20. 18:23
 3/7 A kérdező kommentje:
Még nem választottam közép iskolát mert nem tudom eldönteni,hogy hogyan lehetne könnyebb az egyetem?ha gazdasági szakközépbe megyek vagy egy erősebb gimnáziumba? matek faktos lennék ha gimibe megyek és szerintem könnyebb lenne valamivel a pénzügy és számvitel is nem?
2014. máj. 20. 18:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Erre nem tudok érdemben válaszolni, mert nem tanultam ezen a szakon. Viszont azt tudom, hogy ami matekot középsuliban/gimiben tanulsz, annak nem sok köze lesz az egyetemi matekhoz. Maximum megismerkedsz a deriválás/integrálás legalapvetőbb tulajdonságaival, amit úgyis 0-ról kezdenek majd egyetemen, és 20 perc alatt elmondják, kb ennyit is ér.
2014. máj. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen értem,hát én azt hittem,hogy egyetemen a középiskolás matekot tanulják csak kiegészítve.Akkor ilyen szempontból egy szakközép tényleg jobb lehet,hogyha a matekot 0 ról kezdik majd az egyetem.Azért még vároma válaszokat :)
2014. máj. 20. 21:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem leszel hátrányosabb helyzetben, sőt... Ha közgázra szeretnél menni, akkor szerintem érdemes olyan szakirányt választanod már középsuliban is. Én nem mentem el közgazdásznak, de közgazd szakközépbe jártam kermark szakon. Mikor a középsuliban végeztem, akkor már a kezemben volt 2 nyelvvizsga, egy Ecdl és egy szakma, ami a mai világban szerintem elengedhetetlen. Ezek után mentem még egyetemre tanulni, ahol most nyelvszakos vagyok. (Ezzel lehetek tanár vagy tolmács mesterképzés választásától függ. Jelenleg mondjuk azon gondolkoztam, hogy nem megyek mesterre hanem végzek mellé még idegenforgalmit.) Viszont vannak olyan volt osztálytársaim, akik szakmában tanultak tovább, tőlük azt hallottam h.1-1 suliban hamarabb felvették az ütemet, mint gimis szaktársaik. A gazdasági matek meg a közgazd számolások nem nagyon vannak a sima matekkal egy szinten. Ezt tapasztalatból is mondom, mert világ életemben hülye voltam a matekhoz, viszont szakmai éven tök másokat kellett számolni mint előtte matekórán.

Ha elég elhivatott vagy, akkor szakmai tárgyból érettségizhetsz is, az pedig jó a felvételihez. Az egyedüli gond az akkor van, ha közben kitalálod hogy nem abba az irányba indultál el mint kellett volna, de ez csak drasztikus váltás esetén van. Például nekem volt egy osztálytársam, aki kitalálta, hogy egészségügyin akar tovább tanulni, de nem tanultunk annyi bioszt, kémiát és fizikát h tudjon belőle felvételizni (ugye a szakmai tárgyak nálunk ezen tárgyak rovására mentek) ezért közben sulit váltott. De mondom ez akkor lényeg,ha valami olyanra akarsz váltani, ami köszönőviszonyban sincs a közgázzal. Ami meg lényeg, hogy nálunk úgy volt, hogy a szakképző évet nem volt kötelező elvégezni, volt is aki ezt kihagyta, és elment továbbtanulni, vagy más szakmát tanulni. Ha kérdésed van akkor nyugodtan írj privit, remélem hasznos volt a hozzászólásom :-) én nem bántam meg a szakközepet.

Sok sikert!

2014. máj. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ment a zöld kéz:)
2014. máj. 29. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!