Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Medikus tanoncok! Ha felveszne...

Medikus tanoncok! Ha felvesznek SOTE-FOK-ra átlagos képességekkel hány órát kell tanulnom egy nap?

Figyelt kérdés

Mennyit lehet aludni? És mi a helyzet a vizsgaidőszakoknál?

Köszönöm a választ!



2014. máj. 20. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:

A) Mindennap 8 óra 52 perc 30 másodpercet kell tanulnod,

B) aludni maximum 5 óra 42 perc 6 másodperced lesz.

Vizsgaidőszakban A értéket szorozni, B értéket osztani kell k-val.

k=1,52

2014. máj. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én csak vizsgaidőszakban tanulok sokat, vizsga előtti héten ilyen 5-6 órákat szoktam aludni, vizsga elött van hogy semennyit.

Naponta ilyen 7-8 órát tanulok vizsgaidőszakban.

2014. máj. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első értem hogy nem lehet megmondani hogy kereken 7 órát kell tanulni egy nap. Azt is értem hogy valakinek több valakinek kevesebb idő szükséges adott anyag elsajátításához (ezért írtam hogy átlagos képességekkel),

Azonban kb. szerintem mindenki meg tudná mondani - ha nem is másodpercre pontosan - órákban kifejezve hogy mennyit szokott tanulni egy átlagos napon.


Hasonló választ vártam: átlag 6-8 órát szoktam tanulni, vizsgaidőszakban akár napi 8-10 órát is.

2014. máj. 21. 11:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Vizsgaidőszakban, demók előtt jó sokat. Majdnem egész nap. Szorgalmi időszakban viszont nem olyan sokat, van hogy semennyit, de van, hogy olyan 3-4 órát.
2014. máj. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, csak aki ezt mondja, általában hazudik.

Tudom, mert orvosira járok, orvostanhallgatókkal vagyok körülvéve. Aki megmondja, hogy naponta X órát tanul, az 1) stréber, nincs élete a tanuláson kívül (ritka) 2) hazudik.

Illetve azt is szeretem, amikor valaki azt mondja, hogy "Ó, nem értem, hogy írtam 90%-os élettan demót, hiszen nem is tanultam!" - nos, ez szintén hazugság:)

Visszakérdezek: a gimiben hány órát tanultál naponta? Na és a témazárókat megelőző 3 napban?

Ahogy te nem tudsz erre korrekt választ írni, úgy én sem.

Volt/van, hogy 2-3 hétig nem tanulok egyáltalán, aztán amikor action van, akkor hajrázok egyet. De azt sem tudnám megmondani, hogy ilyenkor mennyit tanulok.

Vizsgaidőszakban (főleg most, szigorlatokra) mondjuk elég sokat, napi 6-8 órát (már vizsga előtt egy héttel).

De ez tök változó, meg tárgyfüggő is!

Ezért írtam elsőre ironikus választ.

2014. máj. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző! Azt én is nagyon szeretem, mikor közlik, hogy tanulás nélkül sikerült nekik 90%-ra az élettan. :D Annyira nem jók az előadások, hogy ott helyben meg lehessen ennyire tanulni. Mondjuk volt olyan, hogy 70% összejött tanulás nélkül.

Kérdező! Az első félév részben arról is szól, hogy megtanulsz tanulni. Valaki hamarabb ráérez,vvalaki nem. Mindenki más, mindenkinek más módszer jön be. Te is megtalálod a sajátodat. Én így másodév végére kezdek rájönni, nekem mi a jó módszer, de még mindig nem tökéletes.

2014. máj. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!