Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sikerülhet igy a biosz és...

Sikerülhet igy a biosz és kémia emelt érettségim?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, tavaly fejeztem be a középsulit, érettségi után pedig dolgozni kezdtem anyagi problémák miatt. Az iskola ahová jártam nem nyújtott valami erős oktatást főleg természettudományos téren, azért jártam oda mert ez volt legközelebb a lakhelyemhez. Orvosira szeretnék jelentkezni, és nagyon elbizonytalanit amikor azt látom hogy a "vetélytársak" 10 féle könyvből tanulnak meg menő egyetemi előkészitőkre járnak. A konkrét kérdésem az hogy sikerülhet a felkészülésem ezek nélkül? Összefoglaló jellegű könyveim vannak, bioszból a Mándics Dezső féle biológia, kémiából pedig a mozaikos Kémia Érettségire Készülőknek. Ötösöm lesz kémiából-t még be fogom szerezni a számolásokhoz. Ja és megpróbálok az érettségi követelmények tematikája szerint tanulni. Annyit még hozzátennék hogy most nem dolgozom, tehát az időmet magam osztom be és a vizsgákig még van 3,5 hónap. :P Sikerülhet igy?

2014. febr. 4. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha 1 év kihagyás után most állnál neki az emelt biosznak és emelt kémiának, akkor szinte kizárt, hogy sikerüljön.

Egyébként az elképzelésed jó, teljesen fel tudsz készülni minden csilivili előkészítő nélkül is, ha megvannak a szükséges alapok.

2014. febr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne add fel, Hamupipőke!

És ne a vetélytársakkal foglalkozzál, kizárólag az érettségi anyagával.

Amikor már előrehaladtál, oldogasd a korábbi évek feladatsorait, ott az útmutató mellettük, az nem hazudik. Hajrá, szerintem sikerülhet!

2014. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

3,5 hónap alatt miért ne sikerülhetne?

Nem ötszáz féle könyv kell, mert csak belezavarodsz. Ha van egy jó könyved, és normális tematika szerint haladsz, menni fog.

De a régebbi érettségiket csináld meg mindenképpen.

2014. febr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3 és fél hónap alatt meg lehet váltani a világot, az nagyon sok idő!!! Ne add fel az álmaid soha! :) A legjobb könyveket választottad, már csak a mozaikos bioszkönyveket kell hozzátenni! Az érettségiket meg mindenféleképpen nézd át, oldd meg, az rengeteget segít, ellenőrizni is tudod magad... Melyik egyetemre szeretnél menni?
2014. febr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3.5 hónap alatt a csillagokat is letanulom az égről! :D A legnehezebb egyetemi vizsgámra 4 napot tanultam (4-es lett). :D Szóval hajrá!
2014. febr. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, szerintem se add fel.

Én is most fogok érettségizni bioszból, ha szeretnéd korrepetálhatnál így te is tanulsz és én is:)

2014. febr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

szia. mi újság ,te bejelentkeztél az érettségire?

én is tanácsot szeretnék kérni,mert nekem is ilyesmi a helyzetem, emelt biosz,kémia kell mert orvosira akarok menni, egy éve érettségiztem, de a suliban anno alig tanultuk ezeket a tárgyakat. Bioszra bejelentkezek,de kémiát nem tudom,hogy bevállaljam? viszont akkor egy év csúszás megint :/ csak azt hallottam,hogy a kémiát nagyon nehéz jól megírni nekem mind kettőből min 80% kell,ha 80% akkor lesz 420 a pontom, szóval inkább afelett kéne megírni.

2014. febr. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Kedves utolsó, ha jól tudom valahová be lehetett kerülni 384 ponttal, az én tanulmányi pontjaimmal elég hozzá egy 70 és egy 60 százalékos érettségi és akkor van 396 pontom! Persze én sem ezt akarom megcélozni :) Melyik egyetemre szeretnél menni?
2014. febr. 9. 10:46
 9/9 anonim válasza:

én a fogorvosihoz mértem a pontjaimat ,mert oda 420 körüli kell. bár még nem tudom,hogy általános orvosit vagy fogorvosit válasszam. hozzám Debrecen egy köpésre van, de Pestre szeretnék menni, második helyen Debrecen. bár anyagi szempontból biztos Debrecen lenne a nyerő.

nekem lesz bioszból magántanárom 60 perc mindössze 1000Ft, annyit kibírok még. ha jól tanít kémiából is megtartom :D sajnos nekem biztos csúszásom lesz,mert a kémiát így nem vállalom. de nem baj, mert arra gondolok,hogy így tuti be fogok kerülni jövőre :) meg januártól úgy se lesz más dolgom dolgozok majd,hogy legyen pénzem,mert gondolom az orvosin már nem nagyon lesz időm dolgozni.

2014. febr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!