Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri emelten érettségiznem?...

Megéri emelten érettségiznem? Hogy működik ez az emelt érettségi dolog? Veszíthetek ezzel?

Figyelt kérdés

3 éve érettségiztem, mindenből középszinten.


Most csinálom a 2. OKJ-mat.


Közben próbáltam az egyetemet, de nem jött össze. :(


És úgy néz ki most sem fog, mert levonták a többletpontjaimat, mert a 2. OKJ-m esti, felnőttképzés.


Most gondoltam emelteznék magyarból és töriből ami középen jó volt.


Közepes eredményeim: magyar:4 töri:4 matek:2 angol:3 föci:3


A pontom így a levonással 292.


Ez semmire sem elég, amit szeretnék. :/ :(


Alapvetően a közép is nehezen ment, ezért nem igazán mernék belevágni, főleg ha lenne vesztenivalóm!


Értelmes, komoly válaszokat kérek! :)


2014. máj. 22. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Az érettségi vizsgák eredményei nem évülnek el. Lehetőség van arra, hogy aki egy vizsgatárgyból több érettségi érdemjegyet is szerzett, a felsőoktatási felvételi eljárás során eldönthesse, melyik eredményét kívánja használni (értelemszerűen azt, amelyik a felvételi összpontszám számítása során számára kedvezőbb). A jelentkezőnek nem kell külön kérnie, hogy melyik eredménye kerüljön beszámításra az érettségi pontokba, a felsőoktatási felvételi eljárás során a pontszámító algoritmus a jelentkező eredményeiből a legkedvezőbb módon számítja ki a felvételi pontszámot."


"Szintemelő érettségi vizsga a középszinten sikeresen befejezett érettségi vizsgának az emelt szintű érettségi vizsgán első alkalommal történő megismétlése. Tehát szintemelő érettségi vizsgát csak egy alkalommal tehet, de az emelt szintű érettségi vizsgát ismétlő érettségi vizsgaként korlátlan számban, akár minden érettségi vizsgaidőszakban megismételheti. (Azaz ugyanabból a tárgyból szintemelőként vagy ismétlőként korlátlan számú emelt szintű érettségi vizsga tehető.)"


Az árának utána kellene nézned,mert azt nem tudom megmondani,de ezeket az információkat az oktatas.hu-n kerestem meg neked!


Én most érettségizek még(szóbeli lesz még),de a matekot úgy sikerült 53 pontosra megírnom,hogy középiskolában 3-as voltam matekból,kivéve a 12.év végét,akkor 2-es voltam(mert babonából lezárattam magam 2-esre) 14,AZAZ TIZENNÉGY darab matekérettségit csináltam meg!Szóval a matekból javaslom,hogy javítót tegyél!(Ennek magadnak kell utána nézned,hogy van-e lehetőséged rá akár pénz ellenében!).


A többiből(például magyarból) javaslom az emelt szintűt neked,de akár tehetnél egy 6.tantárgyat is...ezen nem gondolkoztál?

2014. máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehezebb sokkal az emelt, de plusz 50 pontot kapsz érte. Ha van nyelvvizsgád, az ugye plusz 40 pont, ha felsőfokú és 28, ha közép. (Két közép is 40 pont!) Maximum 100 plusz pontot lehet kapni így. Nekem egy emeltem van, és megvan a 40 pont nyelvvizsgából. Nem érte volna meg a másidik emelt. Neked viszont. Nos... Azért a töri, magyar négyes elég tág, mert ugye a százalékokat nézik. Nem tudom, mennyi szokott lenni a ponthatár ott, ahova menni akarsz, s kötelező-e egy emelt, de szerintem mindenképpen újra kellene érettségizned. Az emelt jó ötlet, de ha a közép ennyire rosszul sikerült, akkor nem tudom. Járj el előkészítőre és tanulj sokat, akkor megéri elmenni emeltezni. De ha a középre sem tudtál nagyon jól felkészülni magadtól, akkor lehet, felesleges emeltezni, mert tényleg nehezebb. Egy előkészítő csodákra képes. Ajánlani nem tudok neked egyet sem, mert kémiából jártam, de az nagyon sokat segített. Mindenesetre egyetemen sokat kell tanulni, minden félévben kb annyit, mint az érettségire, úgyhogy ha nem érzed magadban az erőt hozzá, akkor lehet, felesleges az egyetem. De ha mindenképpen egy adott szak az álmod, akkor érdemes belevágni, sok kitartással, odafigyeléssel. Mert ha nagyon akarod, biztosan meg tudod csinálni, csak tanulj sokat! Kitartást és sok sikert!
2014. máj. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Az a baj,hogy tényleg nem tudom,hogy mit csináljak.


Nem stresszelnék rajta annyit,csak a 2. szakma amit teszek most, az a második lehetőségem volt,amivel foglalkoznék.(Az első ötletemre vonatkozó képzések nem férnének bele anyagilag.)


Elgondolkozok egy új tantárgyon,ez még eszembe sem jutott.Köszi.


Hát én is ezért nem bízok az emeltben,mert a közép is nehezen ment.

A 4 év alatt mindig jó tanulónak számítottam,viszont az érettségi: a sok stressz,tanulás kicsit betett.

Nyelvvizsgám nincs,mert sosem volt angolból olyan jó a beszélőkém.

Angol írásbelim 5-ösnek számított, a szóbeli kettes"ke",így jött ki a hármas.

Tettem volna,mert ha tennék és sikerülne akkor be is kerülnék,mert mostanában eléggé levitték a ponthatárt,csak a pontjaim így főleg a levonással kevésnek bizonyulnak.

2014. máj. 22. 12:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem válogathatsz annyira szabadon az emelt szintű érettségik terén. Minden szaknak van előírása, hogy milyen emelt szintű érettségi kell hozzá. Van ahol többet is felsorolnak. Persze olyan is van ahol több közül lehet választani. Nagy ritkán, de előfordul olyan is amihez nem kell semmilyen.


Ne egyetemet nézzél, hanem főiskolát. Ugyanazt a papírt kapod alapszakon, ellenben sokszor emberibb a hozzáállásuk.


Nem értem miért vonták le a többletpontjaidat. Én OKJ-met beleszámították pár pontért.


Nem ártana gyorsan csinálni legalább középfokú nyelvvizsgát. Úgyis kell a diplomához.


Egyébként még megnézheted a magán főiskolákat. Oda könnyebb bekerülni. Ezek mindegyike fizetős, fél év 180ezer körül van. Mindenesetre, ha nem vagy nagyon jó tanuló, akkor az államin is kifizethetsz egy nagy adag pénzt sok évismétlésért.

2014. máj. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézd, én előtte mindenképp nyelvvizsgát csinálnék, mert ha ilyen stresszelős vagy, akkor legalább azon legyél túl, és nem majd a diploma végén kelljen még ezzel is foglalkozni. A másik pedig, hogy ezt a pontlevonás dolgot nem igazán értem, kérlek fejtsd majd ki nekem. A harmadik pedig, hogy az emeltekből is rendesen beválasztottál. A töri sem túl könnyű, a magyarról pedig ne is beszéljünk. Ahhoz tényleg nagy műveltség és olvasottság kell, amellett a csekélység mellett, hogy a négy év anyagát bevágva tudod. A töri ugyanez, csak ott az emeltnek az a lényege pont, hogy nem elég tudni, hogy mit tudom én ezt az adót bevezették ekkor és ekkor, hanem arról kell beszélni, hogy ez milyen összefüggésben áll a gazdaság változásaival. Szóval, erre gyúrjál rá nagyon, ha tényleg ezeket akarod. És a nyelvvizsga muszáj lesz :/.
2014. máj. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

"levonták a többletpontjaimat, mert a 2. OKJ-m esti, felnőttképzés" -ez hatalmas butaság azt tudod!??

Csak 1 db szakirányú okj végzettségére (ha emelt vagy felsőfokú az okj azaz 54..vagy 55.. kezdetű okj száma van a szakmának és megfelel a szakiránynak akkor ér 24 többlet pontot, hiába lenne ebből akár 5 szakmád is akkor is csak 1 szakmáért kapsz többlet pontot )És hozzáfűzöm mindegy hogy az okj-t nappalin vagy estin vagy tanfolyami rendszerben szerezted, ha megfelel a kritériumoknak és beírod a felvételi lapra jár érte a többlet pont, de összesen csak 24. Szóval nem vonták le a pontjaidat, egyszerűen nem jár...nagy különbség.

Semmilyen kockázata nincs ha újra érettségizel, megteheted középszinten is és emelt szinten is..semmi nem tiltja. Csak pénzbe kerül a vizsga közép 15.000 Ft emelt 25.000 Ft. Ha netán nem sikerül (annyira nem hogy elégtelen) akkor az eredeti érettségid nem vész el, nem romlik le semmi következménye, ezt tulajdonképpen egy felvételi vizsgának tekintsd. Kockázata csak a kudarc élmény lehet maximum, illetve az hogy kifizettél feleslegesen nem kevés pénzt.De ugye tudjuk kockázat nélkül nyeremény sincs.

Újra érettségizni csakis a felvételi tárgyakból kell hisz a felvételi pontszámod jelentős részét az teszi ki, ha meg duplázok akkor meg pláne. elég esetleg az egyikből felkészülni jól..

Bár azt nem írtad hogy hova szeretnél bejutni, mennyi pont kellene ahhoz. Azon viszont elgondolkozhatsz ha egy érettségit ennyire nehéznek találtál, akkor hogyan fogsz boldogulni az egyetemmel vagy főiskolával.

2014. máj. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!