Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet párhuzamosan...

Hogyan lehet párhuzamosan végezni két egyetemet? Mi a menete? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, japán szakot és jogot tanulnék együtt. A japánt az állam fizetné, a jogot pedig anyukám (aki egy elég jó ügyvéd és ragaszkodik a jogi egyetememhez). Nektek mi a véleményetek? Végezhető a kettő együtt? Kombinálva a két diploma elősegíthet egy magas keresetet?

Vagy felejtsem el a japán szakot és elégedjem meg a joggal?



2014. máj. 22. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A jog iszonyatosan nehéz. Rengeteg figyelem kell hozzá.
2014. máj. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Anyukám szerint a legkönyebb egyetem, ő két kisgyerekkel végezte és csak vizsgák előtt három nappal kezdett tanulni. Bár azóta változhatott, meg lehet, hogy csak ő számít okosnak
2014. máj. 22. 19:10
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Melyik egyetem?
2014. máj. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ELTE
2014. máj. 22. 19:54
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Egyik ismerősöm oda jár, ő kocsmázni is a római joggal járt.
2014. máj. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
A japán szakról is hullanak ki az emberek. Nem hinném, hogy ez a kettő együtt menni fog, hacsak nem vagy rendkívül jó képességű ember.
2014. máj. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem ismerjük anyukád csodálatos képességeit, de szerintem a jog nagyon nehéz szak. Rengeteg tanulás és idő kell. Ha jogot mindenképpen bevállalod anyukád nyomására, akkor szerintem ne kezdj bele a japán szakba is. Esetleg később néhány a jogi szakon eltöltött félév után bevállalhatod, mert akkor már tudod, hogy mire vagy képes, mennyi tanulás kell a vizsgákra, több tapasztalatod lesz.
2014. máj. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen nehéz lehet a japán szak, de nállam a kérdésed már ott eldőlt, hogy édesanyád egy ügyvéd.

1. tud segíteni a tanulásban, ha kell

2. ha szakmában dolgozik lesz protekciód, és nagyon gyorsan jó állást szerezhetsz ha elvégzed

2014. máj. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A jog számomra valóban biztos megélhetést nyújthatna (ha csak nem vagyok teljesen hülye hozzá), talán tényleg felesleges bonyolítani az eleve nem könnyű életet. Esetleg pár félév után, vagy diploma után hobbiból.


Köszi a válaszokat, akkor hagyatkozom anyukámra. Ha a japánt választanám, akkor valószínűleg csak tizedét kereshetném legjobb esetben is annak, amit ügyvédként megteremthetek.

2014. máj. 23. 19:55
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Japán szakosként nyilatkozva: ha nincs előtudásod japánból minimum N3 akkor ezt a koncepciódat ne erőltesd egyelőre. Maga a nyelv nagyon nehéz és az egyetemet nem érdekli honnan szerzed meg a szükséges nyelvi kompetenciáidat a vizsgákra. Bár pont van olyan szaktársam aki a kettőt együtt csinálja, de ő élt is kint 6 évet.
2014. máj. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!