Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok a színészetről?...

Mit gondoltok a színészetről? Erről a pályáról? Ha valaki nem jár a Színművészetire, az nem is tud elhelyezkedni egy jobb társulathoz? (nagy vágyam, hogy a Centrál Színházhoz tartozzak egyszer, ha úgy alakul)

Figyelt kérdés

Olyan gondom van, hogy egész eddig (most 17 vagyok) volt egy dolog, amit szerettem volna csinálni. De nem olyan rég voltam színházban, és teljesen beleszerettem abba a világba, és most el kéne döntenem, hogy érdemes e feláldozni mindent.

Nem érzem magam elég jónak, hogy a Színművészetire bejussak, de kisebb színiakadémiát, vagy tanodát megpróbálhatnék. (énekhangom szerintem nem túl jó, de elméletileg az nem kizáró ok erről a pályáról)

Azok adhatnak elindulást? Vagy ha már az ének nem megy, akkor nem is érdemes megpróbálni? Vagy eleve olyan ez a pálya, hogy nem érdemes vele szenvedni?

Köszönöm előre is!:)



2014. máj. 23. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni, sőt ha ez az álmod, akkor mindenképp vágj bele. De azt tudnod kell, hogy leginkább azok érvényesülnek, akiknek vannak ismerőseik a pályán, ha érted mire célzok...
2014. máj. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mit akartál előtte lenni (mielőtt "beleszerettél volna" ebbe a világba)?

szerintem inkább abban gondolkodj és próbálj reális lenni.

nekem csak ismerőseim vannak, akik iszonyatosan keményen készültek a felvételire. legalábbis a felkészülés alatt és az egyetemen olyan nincs, hogy szabadidő. megéri ez neked? ha magad is tudod, hogy nem vagy annyira jó, szerintem felejtsd el. tényleg az a helyzet, hogy óriási túljelentkezések vannak a színműre, de szerintem ha elvégeznél egy tanodát/OKJ-t, utána is nehéz lenne kapcsolatok nélkül boldogulnod.

nincs abban semmi rossz, ha szereted csinálni. én a helyedben elkezdenék valami olyasmit, ami biztos megélhetést ad, és nem "művészi" tehetség kell hozzá. közben pedig járnék színjátszókörökbe, színházba, esetleg tényleg egy tanodába is ha belefér az idődbe, és mint hobbi csinálnám.

azok, akik az életüket teszik rá, nagyon kemények, és nem egy fellobbant szerelemből csinálják, hanem nagyon kicsi koruk óta tudatosan erre készülnek. persze lehetnek kivételek és istenadta, szunnyadó tehetségek, de a tapasztalat és a gyakorlat amit ezek az emberek belefektetnek elég korán ebbe a pályába, na azt nehéz lekörözni. a legfontosabb, hogy csináld, amit szeretsz, de közben ne rugaszkodj el a valóságtól és gondold át jól... még nagyon fiatal vagy.

2014. máj. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként töri-angol szakos tanár akartam lenni.

Szóval megélhetés szempontjából nagyon tudok választani....:D

2014. máj. 24. 07:22
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyébként arra gondoltam, hogy ha jövőre, amikor érettségizek valamiért nem vesznek fel oda egyetemre, ahova menni szeretnék, akkor próbálom meg.

Akkor kiderítem, hogy elég jó lennék e.

Nem tudom, hogy ez a kompromisszum reálisabb e

2014. máj. 24. 07:26
 5/5 anonim válasza:
hát tudod én megpróbálnám, max kiesel a három rosta valamelyikén.) én most a gyerekem kapcsán kerültem közel a színjátszáshoz, színházba járni imádtam de soha nem álltam volna ki emberek elé játszani, viszont bekerültem egy amartőr csapatba és hobbiból eljátszottunk egy darabot fél év próba stb. őrült siker volt és hihetetlen jó volt a színpadon.sosem hittem volna. mivel a gyerekem 4!éves kora óta erre a pályára készül muszáj képben lennem szerencsére van pár ismerősöm színész, de még így is baromi kevés az esély rá hogy bekerül, pedig mindenki szerint született színpadi gyerek...meglátjuk, szóval én azt mondom ha megteheted hogy megpróbálod ne hagyd ki. legalább belelátsz ebbe is
2014. nov. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!