Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor alakul az ki, hogy jobb...

Mikor alakul az ki, hogy jobb vagy balkezes lesz? Nekem mindig kétoldalra rugdos, kétoldalra mocorog egyszerre.

Figyelt kérdés

amikor belegondolok, hogy jobb és bal kézzel kétfelé csap egyszerre, elfog a mosolyoghatnék :)

mindig ez van, ha rugdos is, mindkét oldalamon érzem egy adott pillanatban.

de ha anyja, apja jobb kezes, akkor várható, hogy a gyerek is az lesz ugye?


2014. máj. 3. 11:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
37 hkm
2014. máj. 3. 11:56
 2/13 A kérdező kommentje:
másnak milyenek a tapasztalatok?
2014. máj. 3. 11:57
 3/13 anonim ***** válasza:
őszintén.. ki mondta neked, hogy van bármiféle összefüggés a kettő között?? " a gyerek is az lesz ugye?" mert? ha balkezes lesz akkor ő rosszabb ember lesz?
2014. máj. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez legyen a legnagyobb problemad:))

Egyebkent nalunk mindenki jobbkezes es en megis balkezes lettem

A balkezesek okosabbak mert a jobb agyfelteke jobban mukodik es a logikus gondolkodas es a muveszetekhez valo hajlam erosebb:))

2014. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Van olyan ismerősöm akinek apja, anyja jobb kezes ő mégis bal lett. A lányom 15 hós úgy látom jobb kezes lesz. Mindent azzal csinál, sőt ha a kezébe adok egy ceruzát akkor jobb kézbe fogja meg. Mi mind jobbkezesek vagyunk. De volt időszaka mikor mindent bal kézzel csinált.

Teljesen mindegy h milyen kezű lesz hiszen semmi hátránya nem származik belőle.

De amit egyáltalán nem értek és akárhányszor olvasom el a kérdésedet, hogy jön az ide h rugdos a gyerek, meg neked mi tetszik h jobb vagy balkezes lesz-e a gyerek??? Nagyon nem értem az összefüggést : "amikor belegondolok, hogy jobb és bal kézzel kétfelé csap egyszerre, elfog a mosolyoghatnék :)

mindig ez van, ha rugdos is, mindkét oldalamon érzem egy adott pillanatban. "

"de ha anyja, apja jobb kezes, akkor várható, hogy a gyerek is az lesz ugye?"

2014. máj. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

akkor születés után alakulhat ki?

habár belegondolva az újszülöttnek még a lábában is benne van a fogó reflex, ami csak a kéz feladata később.


összefüggés csak ott van, hogy ezen gondolkodom, ha mindent egyformán használ, akkor melyik agyfélteke működése fog érvényesülni vajon jobban.


amúgy a neten volt egy teszt, hogy ki melyiket hány százalékban használja, annak a leírásában az volt, ha mindkettő egyformán van kihasználva (és ez független most attól, hogy melyik kézzel írunk) az a legjobb agyműködés

2014. máj. 3. 12:21
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, kicsit össze vannak kuszálódva a dolgok a fejedben! :) Egyrészt nem gondolom, hogy a baba a pocakodban egyszerre rugdos, csapkod kétfele, hacsak nem Chuck Norris, vagy Van Damme nő a pocakodban. :D Ha belegondolsz, ez azért elég életszerűtlen.... Azért érzed így, mert már nagy a baba, így nem nagyon fér el. Alapból magzati pózban (honnan jön a kifejezés?) kucorodnak, tehát a lábaik, karjaik be vannak hajtogatva a testük elé. Amikor pozíciót változtatnak és pl. rúgnak egyet a lábukkal, kezükkel, akkor lényegében "kiegyenesednek", így az egyik oldalon a lábuk/kezük dugják ki, másik oldalon viszont a fejük nyomódik ki. Így lehetséges, hogy egy időben kétfelé érzed a rúgást. De olyanról még nem hallottam, hogy terpeszállásban, spárgázva rugdosnának, vagy egyéb, tornagyakorlatot mutatnának be.

Másrészt... mikor megszületnek, a gyerekek mindkét kezüket egyformán használják. Minden gyereknél más, hogy mikor alakul ki ténylegesen a domináns kézhasználat, de már 1-2 éves koruk körül azért lehet látni, hogy melyiket használják többet. Nem akarok hülyeséget írni, a neten utána tudsz nézni pontosan, de nekem úgy rémlik, hogy 3-4 éves kor körül lehet már BIZTOSAN megállapítani, hogy ki lesz bal, illetve jobbkezes. Az, hogy a szülők melyik kezüket használják, az lényegtelen. Kevesebb a balkezes ember, de azt nem lehet így kijelenteni, hogyha "mindkét szülő jobbkezes, akkor a gyerek is az lesz". Mert 50 % az esély arra is, hogy nem! Úgyhogy nyugodj meg, kár ezen aggódni, hiszen ha balkezes sem tudsz mit csinálni, ahogy előttem is írták, neki ebből semmi hátránya nem fog származni.

2014. máj. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

szóval nem Van Damme :D

igen, csak mindig próbálom valahogy elképzelni, így érzések alapján meg nem megy, kár hogy nem vagyok átlátszó :)


akkorhát majd kiderül

2014. máj. 3. 13:31
 9/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy a pocakban hogy mozog vagy hogy sem, abból még nem lehet leszűrni, hogy milyen kezes lesz.

Egyébként mondok akkor egy saját példát, ez alapján akkor gondolj bele, hogy hol vagytok ti még ehhez, a fiam nagyjából jobb kézzel csinálja a dolgokat, de bizonyos dolgokat, köztük az evést is bal kézzel csinálja. És 3 és fél éves. Na, vajon ő milyen kezes lesz?:)

2014. máj. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

húhhh...

egyáltalán nincs köze hozzá, hogy ti milyen kezesek vagytok. Szülés után derül majd ki, ha már fogdos akkor fogod érzékelni, hogy melyik kezét használja inkább.

Nem mindegy, milyen kezes lesz?

Én is balos vagyok, régen, mikor kisiskolás voltam mindenki csodált szó szerint mert én voltam az egyedüli bal kezes :) kérdezték, hogy hogy tudok ilyen szépen írni stb... a kedvenc kérdésem, hogy lehet balkézzel írni? Én erre annyit szoktam kérdezni, hogy hogy lehet jobb kézzel írni? :D Bár én tudom, mert mind a két kezem ugyan úgy tudom használni, írásnál is majdnem ugyan olyan szépen írok stb... Nem jelent gondot semmi. Tehát én inkább két kezes vagyok mint balos :)

2014. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!