Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha választanotok kellene a...

Ha választanotok kellene a Corvinus, az ELTE, a BKF és a ZSKF kommunikációs képzései közül melyiket választanátok és miért?

Figyelt kérdés
Főként olyan emberek véleménye érdekelne akik már tanultak ezek közül valamelyik intézményben vagy épp tanulnak.
2014. máj. 27. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
ELTE vagy Corvinus.
2014. máj. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Főként olyan emberek véleménye érdekelne akik már tanultak ezek közül valamelyik intézményben vagy épp tanulnak."

Tudom, nem vagyok jó válaszoló, mert nem ezeken és nem ezt tanulom, DE. Én ebben a sorrendben nézném őket, ahogy írtad. Presztízs miatt.

2014. máj. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 HePe ***** válasza:

Szia!

Először is adok tippeket, hogy szerintem miket nézz meg az adott iskolában:

- milyen elhelyezkedési mutatói vannak a végzett hallgatóknak

- milyen bérrel rendelkeznek a (pályakezdő) munkavállalók

- ezek az adatok honnan vannak


- mennyire gyakorlatias az oktatás, hiszen a kommunikációs szakma az elméleti ismeretek mellett főként a tettrekészségről, a gyakorlati tudásról és annak alkalmazásáról szól.


- milyen szakirányok vannak - egy vagy több szakirány teljesítésével a jelenlegi munkaerő-piaci kihívásokra felkészülsz-e...


Ezekre a felvin találtam választ a ZsKF kapcsán:

[link]


A másik, hogy van-e lehetőség a főiskola keretén belül "dolgozni", pl szakmai gyakorlat teljesítésére vagy bármi másra. A ZsKF-en van, ami egyfelől azt az anomáliát, hogy "pályakezdő, de rendelkezzen gyakorlattal", leküzdhető, másfelől pedig ösztöndíjat is kereshetsz ezzel...!


Én ide járok, és itt is szeretnék mesterszakra menni majd.

2014. máj. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen minedenkinek a válaszokat. Igen én is néztem már ilyen adatokat csak nem igazán tudom h mennyire lehet hinni a felméréseknek,de ezekre alapozva nálam a Corvinus és a ZsKF játszik. A Corvinus valahogy közismertebb de persze nem jelenti azt hogy jobb is. Még csak annyi kérdésem lenne,hogy hol tudnám megnézni a ZsKF honlapján azt hogy hova lehet menni szakmai gyakorlatra mert nekem nem sikerült megtalálni?
2014. máj. 29. 23:02
 5/6 anonim válasza:
A ZSKF én ide járok és nagyon szeretem. Nem komos vagyok de ismerek komosokat és nekik tetszik. A Corvinuson mindent lenyomnak a torkodon, az ELtE-n nemtudom mi a helyzet a bkf-nél meg jobb a zsigmond.
2014. jún. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én a BKF-re járok és az alábbiak közül is ezt választanám :). Hogy miért? Ez nyilván szaktól függ - én spec. közgazdasági területen tanulok-, de számomra fontos szempont volt, hogy olyan egyetemre járjak, ahol használható tudást kapok és jól is érzem magam és nem kell minden zh meg vizsga előtt rettegnem, hogy atyaég, csak a 2-es legyen meg és tömjék a fejem olyan tárgyakal, aminek semmi értelme és ha nem jól sikerül teljesíteni, az átlagomat is lehúzza. Itt is kell tanulni, azt minden normális intézményben kell, itt is vannak nehezebb tárgyak. De nem mindegy, hogy csak az anyagot darálják le, vagy van visszacsatolás, meghallgatják a hallgatót is és neki is hagynak teret, hogy elmondhassa ő mit értett meg.A többi intézménybe nem jártam, de ez a BKF-en nagy pozitívum :)
2014. jún. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!