Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek hívják azt a szakképzést...

Minek hívják azt a szakképzést ahol 16-22 éves korig első szakma ingyenes, nappali tagozaton?

Figyelt kérdés

Szeptebertől szokott indulni. 9-dik tanfolyamon.

19 leszek nincs még szakmám, és tavaly néztem ilyet, de már akkor nem lehetett jelentkezni.

Az előző iskolám ott hagytam, de 3év meg van a 4-ből. Egy teljesen más szakmában akarok most újra kezdeni.

Sajnos lejárt TB-m eközben ezzel mit lehet kezdeni?

Korházban voltam ott mondták még az első ingyenes, de hogy kaphatnám tovább ingyenesen?

A családi pótlékot le kell mondanom?

Most szeptember óta nem járok be iskolába, de eddig kaptam.



2014. máj. 28. 10:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt nem lehet megoldani, hogy még nem tanulok addig a szűlő fizesse utánnam a társadalom biztosítást? Mármint hogy tovább fogják le tőle.
2014. máj. 28. 10:38
 2/4 reptoid ***** válasza:

Nappali rendszerű iskolai oktatás kellene neked. Neked kell eldönteni, mit akarsz tanulni, aztán jelentkezni egy olyan iskolában, ahol azt tanítják.

18 éves vagy, még beleférsz mindenképpen.


Ha lejárt a TB-d, akkor bizony azt fizetni kell -> NAV.

Küldenek majd csekket minden hónapban, az nem fontos, hogy te vagy éppen a szüleid fizetik be. Az önkormányzathoz viszont bemehetsz, ott fizethetik helyetted egy darabig, ha van rá forrás, egy próbát mindenképp megér.

2014. máj. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ez minden iskolában van és csak szakmát kell kiválasztanom. De akkor menjek egy xy iskolába nyári szünetben és iratkozak be? Csak simán?

Mit kellene oda vinnem? Bizonyítványaimat?

Felvételi nincs? Vagy hogyan működik ez?

Pincér szakmára mennék, de van 3 osztályom gépész szakmán + a 8általános.

A családi pótlékot miért és meddig kapom még?

Most ez a egy év kimaradás az iskolából számít?

Vagy addig mondjam le az álamkincstárnál?

Mert ha elindulok az új szakmán,beirtkozok akkor újra kellene kapnom a családipótlékot, nem?

Akkor járna újra a TB mert megint iskolai jogviszonyban állnék az xy intézményel.

2014. máj. 28. 11:27
 4/4 reptoid ***** válasza:

A családiról nem tudok nyilatkozni. Azt azért ne vedd készpénznek, hogy bemész és már ott is tanulsz. Nem kötelező téged felvenni, de azért jó esélyeid vannak, kicsit ilyen "házalós" a dolgod. Először hívd fel a kinézett sulikat. Nem tudom, hogy a pincér szakmához milyen végzettség kell, de ha kell érettségi vagy befejezett 12 osztály, akkor előbb azt is meg kell csinálnod természetesen. Azt ott tudják megmondani, hogy pontosan hogyan tudnak felvenni.


A NAV-hoz viszont minél hamarabb menj be, mert az elmaradásod is be kell majd fizetni, a késedelmes napokra pedig kamatot is számítanak. Az önkormányzat egy évig fizetheti helyetted, a maradékra meg kérj méltányossági kérelmet.

2014. máj. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!