Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 21 éves vagyok decemberbe...

21 éves vagyok decemberbe leszek 22, év vesztes vagyok! Tanulhatok még nappalin?

Figyelt kérdés
Elkezdtem az élelmiszer és vegyi áru eladó szakmát 2011-2012 -ben,már csak egy év hiányzik! Azért szüntették meg a tanulói jogviszonyomat mert sok volt a hiányásom,aztán 2013-ba vissza akartam iratkozni,hogy befejezzem,vissza is vettek volna (Szersa Szakképző Iskola) ha valaki ismeri tudja milyen! az volt a kifogás,hogy abba az évbe töltöm a 21-et 2013 ugye,és nem tudnak felvenni nappalira! Nekem azért lenne jó a nappali,mert árvaellátást kapok! Szóval van valami tanácsotok? Estin milyen kedvezmények járnak? Diák? Pest megyében lakom,a vonatbérletet fizetnék az esti tagozaton? Nappalira szerintetek be tudnék még kerülni? Kivel tudnám ezt megbeszélni? Munkanélkülibe pályakezdőként vagyok jelenleg beregisztrálva,és várom a csodád,és aktívan keresem az állást.persze volt is munkahelyem,de most furdal a kíváncsiság,hogyan is van ez a tanulási lehetőség? Köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 5. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Tanulhatsz, durván 1 évet, mivel 23 a max korhatár. Szerintem menj estire. Kapsz diákot ha igényelsz, többet nem tudok.
2014. máj. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na de nekem pont egy év kell csak,hogy befejezzem,akkor elméletileg a volt sulim ahol eddig tanultam vissza kellene,hogy vegyen arra az egy évre! Köszi azért a választ!
2014. máj. 5. 13:28
 3/4 reptoid ***** válasza:

Olyan nincs, hogy vissza kell vegyenek. Nem vagy már tanköteles, nem muszáj senkinek sem tanítania.


Régen volt a 22 éves (23 a 7 éves iskolakezdésnél) korhatár, amivel elkezdhetted a tanéved, azonban most lecsökkent 21-re. Nálad is az volt a baj, hogy még 2013 decemberében betöltötted. Idén szeptemberben azokat veszik fel, akik 2014-ben nem töltik a 21-et.



Esti tagozattal is ugyanolyan kedezméket tudsz igénybe venni a tömegközlekedésen, mint a nappalissal. 50%-os jegy bármilyen viszonylatban, 90%-os kedvezmény a lakhely a suli között bérletre.

2014. máj. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem,hogy VISSZA KELL VEGYENEK!!! Fent is leírtam az iskola nevét,hogy aki ismeri tudja,hogy milyen tehát szó nélkül vissza vettek volna nappaklira ha stimmel a kor! Nem stimmelt ezért estire akartak vissza venni,akkor nem érdekelt,de most már szeretnék egy szakmát,de nem tudtam, hogy az estin mik a feltételek,mert például van olyan iskola,ahol estin tanulod az első szakmád ami elméletbe ingyen van de még is elkérnek 30e.ft/fél év! Szóval nem mindegy! Tudom,hogy nem vagyok tanköteles,tudom hogy nem kötelezhetem arra őket,hogy felvegyenek!!!! Ez az iskola mindössze 3 éve működik,nem is megy olyan jól,lopnak,csalnak,hazudnak! Kevés a diák, ezeknek édes mindegy,hogy ki jár oda csak a papír stimmeljen "oszt csókolom"
2014. máj. 5. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!