Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti hova mennétek a helyemben...

Ti hova mennétek a helyemben továbbtanulni? Fogorvosi, vagy vegyész? Nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén érettségiztem, a mostani sorrend szerint így jelöltem meg az iskolákat: SE Fogorvosi, ELTE TTK, és harmadiknak az SE gyógyszerészt, de ez nem is érdekes, a fogorvosi és a természettudományi kar, vegyész között nem tudok dönteni. Mikor írtam az érettségiket, tüszős mandulagyulladásom volt, 40 fokos lázzal, ebből kifolyólag nem is lettek olyan jók az eredményeim, mint vártam. De még mindig van esélyem, hogy felvegyenek fogorvosnak, elég sok. A problémám az, hogy nagyon ki tud készíteni a tanulás, mert nagyon lelkiismeretesen csinálom, és szretek is tanulni, de ha valami nem megy, vagy nem úgy megy, ahogy szeretném, idegileg megyek tönkre. Rettenetesen stresszelek. Próbálom kezelni, van mikor megy, de sokszor nem. Jó lenne fogorvosnak lenni, mert érdekel, de azt mondják az első 2 év halál, és félek, hogy nem bírnám végigcsinálni. Állítólag nincsen életed mellette, és félek, hogy belebetegednék. Jól kereső munka, és tényleg érdekel. A vegyészet... a testvérem is az, az is érdekel, régebben az szerettem volna lenni, aztán bejött a képbe a fogorvosi, és... nem tudok dönteni. Nincs ismerősöm fogorvosiról, nem tudom milyenek ott az órák, csak érdekel. Szerintetek?


2014. máj. 29. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kezd el a fogorvosit ha arra jobban vágysz. Ha nem bírod akkor egy év után újra felvételizel és elmész vegyésznek.
2014. máj. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj fogorvosira, mert nem olyan nehéz, mint az ÁOK. Hidd el, hogy aki nap mint nap látja, hogy mennyit kell tanulnia egy fogorvosnak, vagy egy általános orvosnak, az már azt fogja mondani, hogy nem is annyira nehéz a fok. Minden viszonyítás kérdése, de ebben csak te tudsz dönteni, a válasz már megvan, csak meg kell találni! :) sok sikert
2014. máj. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Fogorvosi
2014. máj. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
fogorvosi csak akkor jövedelmező ha van pénzed magánrendelőre.sztk-ba éhbérért dolgoznak
2014. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó, hát 1: nem itthon terveztem elkezdeni a szakmát, 2: gyűjtenék magánrendelőre.
2014. máj. 30. 13:29
 6/7 anonim ***** válasza:
akkor mért tetted fel a kérdést?egyébként meg hallgatói szerződés : ))
2014. jún. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mert nem az volt a kérdés hogy meg lehet e élni belőle. Amúgy meg lehet kint dolgozni csak vissza kell fizetni. Addig meg nagyon sokminden változhat...
2014. jún. 1. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!