Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimibe menjek ha közgazdász...

Gimibe menjek ha közgazdász szeretnék lenni? És majd egyetemen továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Ha gimibe mennék matek faktos lennék mert olvastam,hogy elég nehéz a matek a gazdasági szakokon.És nem tudom,hogy ez gazdasági szakközéppel vagy egy gimivel járnék jobban majd az egyetemen? Valamint ha matek faktra megyek akkor csak matekot tanulok vagy van kémia,fizika stb is?

2014. máj. 20. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy jó közgazdasági szakközépiskolába.
2014. máj. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen,hogyha lenne egy "jó" gazdasági szakközépiskola akkor egyértelműen oda mennék csaa gimi erőseb..Bár ahogy olvastam az egyetemen nem sokat számít az a matek amelyet a középiskolában tanultunk,mert az egyetem 0 ról kezdjük és teljesen más dolgokat tanulunk.
2014. máj. 20. 21:21
 3/10 bumbi02 ***** válasza:
100%

Rosszul hallottad.


Az egyetemen pont hogy nem fognak azzal szórakozni, hogy a gimnazista matekot leadják megint, hanem azt úgy veszik, hog ytudod már, és arra fognak építeni. (egyenletrendezés, függvények, deriválás..)

Másrészt az hogy matek faktos vagy, azt jelenti, hogy hetente 2 órával több matekod van,és nem az alaptanterv szerinti dolgokat veszitek csak, hanem kicsit többet. (mondjuk deriválni is megtanultok).

2014. máj. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Erre mifelénk pont fordítva van. A közgazdasági szakközépiskola erősebb, mint a gimnázium. És ha szakiba mész, akkor már tanulsz gazdasági tantárgyakat, amiket ugyanúgy vesztek egyetemen is (főleg mikor- és makroökonómia).
2014. máj. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szakközépiskolába menjél. Ott tanulsz közgazdaságtant, üzleti gazdaságtant. Ezek kelleni fognak utána. Amennyi matek kell gazdasági szakon, azt ott is megkapod. Meg aztán a matektól ne félj, ha gyakorlod eleget, menni fog.
2014. máj. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem. Hát én inkább s matektől félek méh attól hogy nem fogjuk elég intenzíven tanulni az angolt. Mert a közgáz diploma mellé azért szükséges a nyelvtudás is.
2014. máj. 21. 14:05
 7/10 A kérdező kommentje:
Meg*
2014. máj. 21. 14:10
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Szakközépiskolába jelentkezz szerintem. Én is egy közgazdasági szakközépiskolába jártam és nagyon megérte oda jelentkeznem. Már 9. osztálytól tanultunk gazdasági tantárgyakat. Nálunk 11. és 12. osztályban vannak emelt érettségire felkészítő külön órák. Szóval, ha a matekot akarod választani, akkor középiskolában is lehetséges. Szerintem azért is érdemes szakközépiskolába jelentkezni, mert ha később megváltozik a véleményed és már nincsen kedved továbbtanulni, akkor le tudsz tenni egy szakmát is akár és nem csak egy sima érettségivel fogsz rendelkezni. Ha út közben már mégsem gazdasági irányban szeretnél majd továbbtanulni, akkor nyugodtan tudsz másik irányt tanulni és még gazdasági tudással is fogsz rendelkezni, ami a mai világban nem árt!!!

Sok sikert a továbbiakban! :)

2014. máj. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi szépen:) ment a zöld:) Várom a további válaszokat.
2014. máj. 21. 15:35
 10/10 anonim ***** válasza:
én közgáz szakközépbe jártam, de az egyetemen (nem viccelek) kb laza 2 hét alatt leadták azt az anyagot amit középsuliba 4 évig tanultunk. én sokkal jobban irigyeltem a csoporttársaimat akik matek-infó szakról jöttek,ugyanis ezzel szokott gond lenni az egyetemen, nem a közgázelmélettel
2014. máj. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!