Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyáron töltöm a 21. életévemet...

Nyáron töltöm a 21. életévemet, hogy tudok nappali tagozatra járni?

Figyelt kérdés
Júliusban leszek 21 éves , jelenleg gimnáziumba járok de ott szeretném hagyni hogy szakmát tanulhassak ( okj-s képzésre gondoltam ) . 10 gimnáziumom van meg. Viszont év vesztes vagyok . Árvaellátásból élek meg, ezért nekem csak a nappali tagozatos jogviszony lenne jó, van valami lehetőségem erre?

#árvaellátás #nappali tagozat #21.életév #10 gimnázium
2014. máj. 29. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
nincs
2014. máj. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Meddig és kinek jár az árvaellátás?

Oktatási intézmény nappali tagozatán tanuló esetében a tanulmányok tartamára, legfeljebb a 25. életév betöltéséig.

Okj képzésre nappali tagozatra 21 éves korodig járhatsz csak, 21 éves kortól csak esti vagy levelező képzésre mehetsz a közoktatási törvény rendelkezései alapján.

Te 2014. július hónapban (mivel visszamenőleg kapod az árvaellátást a megelőző hónapra)fogsz utoljára árvaellátást kapni.

2014. máj. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolom, hogy fejezd be a gimit. Az előző válaszolót kiegészíteném: OKJ-re 21év felett nem mehetsz nappalira, csak akkor, ha fizetsz tandíjat. Az árvaellátásból nem hinném, hogy sikerülne kifizetned.

Nem tudom, meddig tartana kijárnod a gimit, de próbáld meg. Az árvaellátás miatt úgy lenne a legjobb.

2014. jún. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak hogy pontosak legyünk okj képzésre 21 év felett nem mehet nappalira, nem az a lényeg hogy ingyenes vagy fizetős a képzés, hanem nem lehet nappali tagozatos tanulói jogviszonya senkinek sem.
2014. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Upsz, bocsi. Akkor félreinformált vagyok.

(harmadik voltam)

2014. jún. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem , köszönöm , a válaszokat .
2014. jún. 2. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!