Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány év alatt lehet doktori...

Hány év alatt lehet doktori címet szerezni?

Figyelt kérdés

Angolból szeretnék doktori címet szerezni. Tudom, hogy az egyetem 5 év, de utána még hány év, hogy doktor lehessek, mit kell ahhoz elvégezni?

És még egy kérdésem lenne, vannak most ezek a Gyakornok, Ped 1, Ped 2, Ped 3 kategóriák a tanároknál, és elvileg az egyetem után gyakornok lennék. De ha megcsinálom a doktorit és utána kezdek el csak tanítani, akkor valahogy nem logikus, hogy egy doktornak gyakornok kategóriát adjanak. Szóval ilyenkor mi történik? Megkapom legalább a Ped 1-et?

Köszönöm!


2014. máj. 29. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Doktori fokozat, amire te gondolsz, legalább 3 év, de az esetek többségében inkább 4-5.
2014. máj. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt már munka mellett szokás csinálni, nem nappali tagozaton. Úgyhogy előbb leszel ped 1, mint doktor. De a kettő független egymástól, a PhD tudományos fokozat, a ped. akármi meg pedagógiai, más tulajdonságok, eredmények kellenek a kettőhöz.
2014. máj. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. máj. 30. 06:45
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

A PhD fokozattal együtt jár a doktori cím, úgyhogy jól mondta a kérdező. Doktori cím többféle módon keletkezhet, angolból jelenleg csak a PhD fokozat megszerzésével.

Meg lehet szerezni nappalin is vagy munka mellett, az előbbi esetben csak akkor, ha sikerül bekerülni az állami ösztöndíjasok szűk csoportjába, amihez nem árt kiváló tanulmányi eredményt és a választott területen már valami előzetes tudományos tevékenységet (TDK, esetleg publikációk) felmutatni.

A mai rendszerben általában 3 év egy doktori iskola, de ennek elvégzése után még további időt lehet kapni a disszertáció befejezésére. Doktori iskola elvégzése nélkül csak akkor lehet benyújtani a disszertációt, ha sokkal szigorúbb feltételeknek felel meg valaki, több publikációval stb. Meg kéne keresni a te karodon a doktori iskola honlapját, és ott elolvasgatni.

Eleinte mindenképpen gyakornok leszel, mert a doktori címtől még nem lesz pedagógiai gyakorlatod. Ha nappalin csinálod a doktori iskolát, és utána kezdesz tanítani, ugyanúgy kezdő tanár leszel.

2014. máj. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jún. 1. 09:33
 6/8 A kérdező kommentje:
És még egy dolog eszembe jutott ezzel kapcsolatban (hogyha valaki még nézi egyáltalán a kérdést :D). Mennyibe kerül egy félév körülbelül a doktori iskolában?
2014. jún. 2. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100 alatt nem nagyon van.
2014. júl. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem összesen 6 évembe telt. Úgy, hogy közben másik egyetemen is szereztem BSc-t. Szóval hogyha jobban ráhajtok, és csak a disszertációval foglalkozom a doktori iskola 3 éve alatt, simán meg tudtam volna csinálni 3, max 4 év után.
2014. júl. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!