Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 390 a ponthatár egy szakra,...

Ha 390 a ponthatár egy szakra, akkor felvehetnek ennyi ponttal?

Figyelt kérdés
Szóval, kinéztem egy szakot, ahol 309 pont a határ. Nekem felvi pontszámító szerint kb 405-410 pontom lesz. Ezzel esélyes hogy felvesznek, vagy jobb lenne ha tennék egy emelt érettségit a + pontért?

2014. jún. 1. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
309, 390 vagy mennyi végülis? Ha van esélyed, akkor tegyél emeltet, jól jön az a plusz pont.:)
2014. jún. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

390. Bocsánat, észre se vettem hogy elírtam. :"D

Köszönöm a tanácsot!!

2014. jún. 1. 20:29
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
ez már a századik ilyen idióta kérdés. Szövegértés, hol van nálad? Szánalmas és te mész egyetemre!
2014. jún. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Felvi.hu-n átnéztem a statisztikákat, elemzéseket, de sehol sem írja hogy hány ponttal vették fel azt az X mennyiségű embert, szóval mielőtt elkezdenél másokat degradálni, jó lenne ha kérdeznél. Egyébként az fel sem merül benned hogy utánanéz a kérdező de nem érti/rossz helyen keresi és azért nem tudja hogy van ez az egész? Idióta.
2014. jún. 1. 22:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, sok ilyen bunkó válaszoló van ezen az oldalon. Na az ilyenek inkább ne írjanak semmit sem.

Szerintem mindenképpen tegyél emelt szintű érettségit, sokat érhet. Jól jön a plusz pont. Valószínűleg így is bejutnál, de jól sikerült emelt szintű érettségivel még több esélyed lesz.

2014. jún. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

azért nem árt átgondolni, h képesnek érzed e magad egy igazán jó emelt produkálásához, sokan többet érnek el két bőven 90% fölött középpel.

na meg nem árt ha van abból a tárgyból egy jól sikerült közeped biztosítékképp(bár nem írtad miből tennél emeltet..)

2014. jún. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha emeltet tennék, az csak és kizárólag a plusz pont miatt lenne. Ez azt jelenti, hogy legyen meg kb 60-65% és "boldog" leszek. Mert a +50 pont miatt már bőven meg lesznek a pontjaim akkor. Az emelt kémiából, esetleg biológiából lenne, nagyon kis esély van hogy esetleg matek. De azt hallottam hogy NAGYON nehéz az emelt kémia és biosz, a matek egyszerűbb emelten. Szóval nagyon erősen fontolgatom a dolgot. A szak ahova mennék, oda inkább matek kellene, de mivel nem fakultációs vagyok, ezért csak alapszinten tanulom, és nem tudom hogy önállóan menne-e (igaz, a tanárom néha ad emeltes feladatot). Azért a bioszban v. kémiában gondolkodok emelten, mert azok jobban mennek, meg úgy érzem hogy könnyebben felhozhatnám az emelt szintre a tudásom, mint matekból, bár ki tudja. A lényeg hogy erősen fontolgatom az emelt érettségit (bármelyik tárgyból) mert ha nem muszáj akkor nem teszek.
2014. jún. 3. 17:11
 8/9 anonim válasza:
ezt egy kicsit későn kezded el fontolgatni nem ? Amúgy ha nem vagy fakultációs matekból úgy nehéz megcsinálni jóra az emeltet, sok olyan dolog van ami kell az érettségiben és csak a fakton tananyag, az alapórán nem.
2014. jún. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igaz, de tudok külön tanárhoz is menni, vagy utolsó évre matekfaktot felvenni, és behozni a lemaradást.
2014. jún. 6. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!