Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mégis hogy szerezzek 440...

Mégis hogy szerezzek 440 pontot a felvételihez?

Figyelt kérdés
Ha két felvételi tantárgy 85%, ebből 1 emelt szintű és van egy nyelvvizsgám, akkor is csak 418 pontom van. Hogyan érik el az emberek a 450-460 pontot?
2014. jún. 3. 18:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Természetesen a plusz pont 60%-tól jár.

Lehet itt természetes lenne, ha ekkora pontokról beszélünk, hogy nyilván nem ilyen 50%-ra megy a kérdező... De azért leírtam, mert hozzá tartozik, hogy nem " csak le kell tenni ". :P

2014. jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Kérdező: az is ott van felvin, hogy milyen tantárgyakat lehet választani... megkeresed az intézményt, kart, szakot miegymás és meglesed.. ott lesz:)
2014. jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Jóh, ezt értem, de mik ennek a szaknak a kötelező tantárgyai? Amikre kapnám a plusz pontot?
2014. jún. 3. 19:30
 14/25 A kérdező kommentje:
De ott is ugyanez van
2014. jún. 3. 19:30
 15/25 A kérdező kommentje:

Vagy ezek ennek a szaknak a kötelezői?

Valaki válaszoljon! :DD

2014. jún. 3. 19:36
 16/25 A kérdező kommentje:
Ha ide akarok jelentkezni és leteszem pl a magyar emeltet és az angol emeltet 85-re akkor megvan 440?
2014. jún. 3. 19:36
 17/25 anonim ***** válasza:

Nemtom mit nem értesz egyébként, de egy kis önállóság nem árt ha egyetemre akarsz menni...


Érettségi követelmények


Az alábbi érettségi tárgyak közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni.


Az alábbi vizsgák közül kettőt kell választani:

biológia

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

magyar nyelv és irodalom

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

matematika

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

történelem

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

egy idegen nyelv:

angol

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

francia

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

német

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

orosz

közép v. emelt szintű érettségi

2014. jún. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Igen ezt értem, mivel pont erre kérdeztem rá.

De én nem hiszem, hogy ha ezekből leteszek 2 emeltet, akkor megvan a 440. Én valahonnan úgy emlékszem, hogy csak bizonyos szakoknál ad két tantárgy +50-et. Biztos, hogy ha ezek közül 2-t leteszek, akkor megvan a pont?

2014. jún. 3. 19:40
 19/25 anonim ***** válasza:

Ajjj..... Nem rosszból kedves kérdező de már kezd úgy tünni mintha buta lennél.....


A felvételi tárgyakból ha kettőt teljesitesz emelten akkor kettő miatt kapod a +50-et TEHÁT A +100 PONTOD AMIT LEHET SZEREZNI MEGVAN!

Ha ez a két emelt érettségid 85%-os lesz az duplázással 85+85+85+85=340 + a 100 pont =440 pont.

TEHÁT 440 pontot összetudsz szedni ha jól érettségizel.


VAGY ha 5ös voltál 11-12be mindenből akkor azzal egyszerübb.

2014. jún. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Értem. De akkor miért emlékszem valami olyasmire, hogy csak bizonyos esetekben lehet mind a két szakot figyelembe venni? Na mindegy, köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 3. 19:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!