Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME építészmérnök osztatlan...

BME építészmérnök osztatlan képzésről ki mit tud? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, osztatlanra adtam be elsőnek a jelentkezésem, Bsc-re meg másodiknak, nemrég voltam alkalmasságin, úgy érzem, eléggé jól sikerült. A pontjaimmal szinte biztos, hogy nem lesz gond, úgyhogy nagyon reménykedem, hogy felvesznek. Van pár konkrétabb kérdésem is.

1. Budapesttől kb. 200 km-re lakom, mennyi az esélye, hogy bekerülök kollégiumba? Tudom, hogy először szociális helyzet dönt, de nem hinném, hogy annyira gazdagok lennénk, vagy valami. :D

2. Szükséges valamilyen speckó laptop az egyetemhez? Ha igen, milyen tulajdonságok a fontosak, és milyen árban lehet beszerezni? Esetleg konkrét laptopokat tudnátok mondani?

3. Hallottam hírét, hogy Beledöglesz Mire Elvégzed. Akkor is, ha amúgy bulikba nem vágyom elmenni, meg ilyen túlzott igényeim a szórakozásra nincsenek? Szóval, tudom, hogy sokat kell tanulni, de ha a buli meg ilyesmi pluszban nem vesz el az időmből, akkor azért lehet napi 8 órát aludni? :DDD Vagy ne is álmodjak róla?

4. A gólyatáborról szeretnék kérdezni, az kb. mikor, hol szokott lenni? Ééés tudom, hogy néhány embernek nehéz ezt elképzelni, de ha nem szeretem az alkoholt (egyáltalán, kicsit sem, egy kortyot sem....), akkor ugye nem kényszerítenek rám semmi olyan feladatot, vagy ilyesmit, amihez inni kell?

5. Öhm... találni fogok én ott barátokat így, hogy se buli, se pia, se semmi? xD

6. Kb. mennyibe kerül majd az első félév (államilag támogatott), úgy értve, hogy papír, meg rajzcuccok, meg szükséges kellékek szempontjából. (A laptopot ide légyszi ne számoljátok bele.)

7. Egyéb infókat, véleményeket, jótanácsokat szívesen fogadok! :)

Előre is nagyon szépen köszönöm annak, aki szán egy kis időt a felvilágosításomra/megnyugtatásomra. :) Egy leendő építészmérnöktanonc lány :))



2014. jún. 3. 14:31
 1/6 savanyújóska ***** válasza:
100%

1. VIK-ről tudok nyilatkozni, ott van egy építész emelet (bár szerintem gólyaként nem oda fogsz bekerülni), magáb a a koliba meg nagyjából ha időben leadtál hiánytalanul mindent, akkor meg is volt a felvételid, legalább egy hónapot szánj rá, mert elég sok papír kell, és nem mindegyiket lehet beszerezni azonnal. Szociális pontot meg pont arra kapsz, ha kevés a kereset, meg 200 km.re is jár azért, szóval ha szépen időben elkezded összeszedegetni a dolgokat, meg jelentkezel (kb. egy hónappal a határidő előtt), akkor 99,9%, hogy fel fognak venni.

2. Egy laptop nem árt, én azt mondanám, hogy olyan 120-tól érdemes nézelődni, és ha ki tudsz menni 200-ig, akkor más gép nem is kell. (Dellek egyébként elég jó ár-érték arányúak 150-200 körül.) Hardveresen modellezésre fogod használni, szóval kell bele egy kis kraft, de azért nem kell egy ilyen játékos csodára gondolni, legfeljebb lassabb lesz. (Viszont a renderelés ideje lineárisan skálázódik a processzor erősségével.

3. Igen, nem könnyű, és az ÉPK határozottan szopatós, de ha tanulsz rendesen, simán meg lehet csinálni úgy, hogy 3-as a legrosszabb jegyed. Van ismerősöm ÉPK-en, alapvetően 4-es. Viszont az is igaz, hogy sokat ő sem alszik.

4. Nem tudok nyilatkozni, teljes mértékben kartól függ, nálunk (VIK) nem kellett, de jellegében is más a tábor, mint általában.

5. Igen, egyetemen nem te leszel az egyetlen ilyen a tankörben, hidd el!:)

6. Erősen fogalmam sincs.

7. Nehéz így elsőre bármit is mondani, mert úgyse fogod elhinni, én se hittem el, de azért a közhely része:

- tanulj folyamatosan, nagyon meg fogod hálálni vizsgaidőszakban

- zh-ra fel lehet készülni egy nap/éjszaka alatt, vizsgára NEM

Egyébként meg gyorsan bele lehet jönni, ha odafigyel az ember!:)

2014. jún. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! :) Köszi szépen a válaszokat!
2014. jún. 3. 15:36
 3/6 anonim válasza:
szia!:) én is pont ma írtam ki a kérdésem és kaptam egy linket ami Neked is hasznos lehet! engem tuti nem vesznek fel koleszba sajnos...:/ http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..
2014. jún. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia! :) Köszi neked is a választ, akkor majd figyelgetem a te kérdésed is. :D
2014. jún. 4. 06:37
 5/6 SilverRose válasza:

Szia/Sziasztok! :)

Örülök, hogy feltetted ezeket a kérdéseket. Nekem is hasonlók fordultak meg a fejemben. Valószínűleg engem nem vesznek fel kollégiumba.

Lenne egy kérdésem:

Nem tudod véletlenül, hogy az építész alkalmasságin elért pontokat felteszik-e a netre? Csak a formatervezőset láttam fent és nagyon érdekelne. A betekintésre nem tudtam elmenni.

2014. jún. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia! :) Sajna nem tudom, hogy felteszik-e a pontokat, én nem tartom valószínűnek. De ha valaki mégis ráakadna, linkelje már, légyszi. :D
2014. jún. 24. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!