Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a két pénzügy...

Mi a különbség a két pénzügy éa számviteli szak között?

Figyelt kérdés
Megnéztem a BGF-en hirdetett induló szakokat, és van egy olyan, hogy alapképzésben, osztatlan képzésben meghirdetett szakok és ott van, hogy pénzügy és számvitel 7 félév, 230 ezer/félév. Majd alatta van, hogy felsőoktatási szakképzések: pénzügy és számvitel(államháztartási) és az csak 4 félév és 180 ezer per félév. Most nem értem, mi a különbség a kettő között, az egyik 3,5 és a másik megcsak 2, de mi a különbség? Úgy terveztem, hogy elvégzek egy 2 éves pénzügy-számviteli OKJ-t+ mérlegképes könyvelőit és utána jelentkezek a BGF-re pénzügy és számviteli szakra.
2014. jún. 4. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:
A 7 féléves képzés ad diplomát, a 4 féléves képzés pedig OKJ-t. Egységesítették a képzést a főiskolán és ezt a négy félévest felsőoktatási szakképzésnek nevezték el, itt a tananyag legjavát leadják mint a BA-n, csak némileg lerövidítik a tanulási időszakot, mert a töltelék tárgyakat nem tanítják, de a törzsanyag ugyanaz.
2014. jún. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ja, lerövidítik, meg nem sokat fogsz érni egy FSZ-szel... ha megteheted, és jó vagy tanulásban, akkor mindenképpen az alapképzést ajánlom.. Én is erre jártam, és tudom hogy mi az ábra... a munakerőpiacon FSz-el semmire se mész, már diplomás is nagyon sok van, nem még OKJ-s... persze attól függ hogy mit akarsz elérni, kell-e karrier, vagy csak egy sima mezei könyvelő akarsz lenni. Ez utóbbi esetben persze mehet az OKJ. De ha van eszed és pénzetek, akkor csak a diplomát ajánlanám..
2014. jún. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!