Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelenleg, milyen lehetőségei...

Jelenleg, milyen lehetőségei vannak annak, aki 2013-ban kezdett egyetemet és később kirúgják onnan?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék , 1 éves vagyok gépészmérnökin , eddig 1 tárgyam nincs meg (ami miatt nem is csúszok) , és nem csúszok egyébként se. Első félév alapján ösztöndíjat is kaptam 3,7 átalgra , ami úgy gondolom ezen a szakon elég jó (3.0-tól adnak)


És pont ezért mivel elég jól megy , rettegek attól , hogy mi van ha majd jön egy tantárgy , amit 3x kell felvenni vagy nem siekerül 6. szor sem a vizsga. Hát akkor ugye kirúgják az embert , ami azért is igazságtalan , mert akik előttünk jöttek mondjuk 2-3 évvel azok mehettek egy tárgyból 1milliószor vizsgázni , meg felvehették 1 milliószor is.


Abban az esetben ha valakit kirúgnak , tud a jelenlegi szabályok szerint ugyanoda felvételizni , és be tudja számíttatni a tárgyait ? Ergo , folytathatja ugyanonnan , ahol abba hagyta ?


Sajnos nem nagyon találtam róla semmi info-t , pedig szerintem elég lényeges kérdés. De ezt már meg is szoktam egyébként , hogy a felsőoktatásban elég sok mindent titkolnak.


Igazából csak azért kérdem , mert szeretek tisztán látni , és ismerni a lehetőségeket :)


Köszönöm a válaszokat! :)



2014. jún. 6. 12:56
 1/4 reptoid ***** válasza:

Semmit nem titkolnak a felsőoktatásban, csak a nevéhez illően felnőttként kezelnek benneteket. Egy egyetemistától, egy leendő egyetemet végzett embertől elvárják (nem csak ők ott az egyetemen, hanem az egész társadalom), hogy képes legyen magától utánanézni minden fontos őt érintő dolognak.


Egyébként igen, tudsz újra felvételizni és el is fogják fogadni az eddig megszerzett tárgyaidat, hacsak nem alakítják addig át teljesen a képzést (erre azért sok esély nincs).

2014. jún. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat !
2014. jún. 6. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, ha igy megy, akkor nem kell felned attol, hogy a kirugas kozelebe kerulsz, csak tovabbra is tartsd ezt a szintet. Egyebkent gratulalok hozza. Es jol mondja az elso valaszolo, siman ujra fel lehet vetetni magad ujra es beszamittatni az addigi targyaidat, ismerek a szakon par embert, aki volt mar ilyen helyzetben.
2014. jún. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen,azon vagyok,hogy tartsam a szintet! De így mégiscsak van valami biztonságérzete az embernek:)
2014. jún. 16. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!