Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb OKJ-s képzés?

Figyelt kérdés
Amivel jól lehet keresni és el is lehet helyezkedni! Ti milyen OKJ-s képzésre jártok?
2010. jan. 1. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Szakács, cukrász pl. nagyon jó, és nagyon keresett.

Van egy suli, ahol 3 év alatt 3 szakmát tanítanak. Szakács + cukrász, meg még valamilyen vendéglátós szak, és nem is akármilyen tanárok tartják. Külföldön, és itt MO-n is elismertek. Én oda jártam.

Mint mondtam nagyon jól el lehet helyezkedni vele, és nagyon jól is keresel vele. Az kezdő fizetésed 200-300 körül van, külföldön még több. Igazából teljesen mind1 hova mész, mert a világ összes országában is megfogsz belőle élni. Elvégre mindenhol esznek az emberek...


Viszont nem tudjuk megmondani neked, hogy mi a legjobb. Azt nem tudjuk, hogy téged mi érdekel, és mit szeretsz csinálni. Elvégre a legtöbb OKJ-val nagyon jól tud keresni az ember. Nagyon keresettek, és kb. egy szinten van egy diplomás fizetésével. Azzal a különbséggel, hogy ő nem fog tudni elhelyezkedni. Gondolok itt a jogászokra...

Én azt gondolom, hogy ez szó szerint hülyeség ami manapság megy. Nyomják az embert a felsőoktatásba, de arra nem gondol senki, hogy mi lesz utána.

Viszont ha valakinek mindenféleképpen kell a diploma, mert olyan rögeszméje van, akkor úgy érdemes csinálni, hogy először elvégez egy okj-t, olyat ami keresett és jól meg lehet belőle élni. Utána ha akar elmegy fősulira/egyetemre.

Az első OKJ-s szakma 23 éves korig ingyenes.

Egyetemnél/fősulinál nincs ilyen kikötés ott teljesen mind1, hogy elmúltál 23. Akkor is finanszírozzák azt a 12 félévet. Ha belegondolsz egy OKJ-val, és egy diplomával megfogsz tudni élni. Ha minden kötél szakad, ott a szakmád.

2010. jan. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
22:26 Szia! Megkérdezhetem, hova jártál pontosan?
2011. ápr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Taverna, nem jártam oda sokat, mert utólag kiderült, hogy fizetős...
2011. ápr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!