Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szegedi tudományegyetemen...

A szegedi tudományegyetemen szeretnék pszichológia szakra menni. Próbáltam utánanézni hogy mennyi pont szükséges hozzá, de nem találom sehol. :S valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 00:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Azt még senki sem tudja, hogy hány pont fog kelleni hozzá, majd csak júliusban. Ha meg akarod nézni a régebbi ponthatárokat, felvi.hu és ponthatárok, rangsorok. Az talán egy kis kiindulópontot ad.
2010. jan. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Ne menj pszichológia szakra. baromi divatos, és 5 év múlva ott fogsz nézelődni, hogy semmit sem tudsz vele kezdeni, nem értesz semmihez, és éhen fogsz veszni, vagy mehetsz kasszásnak a teszkóba.
2010. jan. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
www.ponthatarok2009.hu
2010. jan. 2. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen mást hallottam:

Pl. a kórházaknak nagy szükségük van pszichológusokra, mert nagyon kevesen vannak. Sőt egyre elterjedtebb a pszichológia az iskolában, a munkahelyen a sportban, szinte mindenhol. Még az üzleti életben is alkalmaznak pszichológusokat. Főleg a marketing, és a reklám részénél. A marketing majdnem olyan mint a pszichológia...

Jah és még magán praxisban is nagyon jól meg lehet élni belőle, ha tényleg jól csinálja az ember...

2010. jan. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A tavalyi ponthatárokat nézd meg azok a 'legfrissebbek'.Idén lehet,hogy több/kevesebb lesz,az majd a jelentkezőktől függ,de a tavalyitól azért idén sem fog nagyon eltérni,tehát azzal számolj most.

Amúgy 440 pont kellett tavaly oda.

2010. jan. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
És itt a narancssárga keresőben nézelődj: [link]
2010. jan. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom nekem sincs erről a szakról,(más szakon tanulok jelenleg),de én is bele szeretnék kezdeni a pszicho-ba ezen az egyetemen ,levelezőn.Az,h mennyire keresett,sajnos manapság semmiről nem lehet megmondani,de tény,h elég sokan akarnak pszichológusok lenni,ami kell hozzá mindenképp,az egy mesterképzés,h érjen is vmit,én személy szerint megnyomnám egy phd-vel is(de nekem más a helyzetem,mert addigra remélem lesz munkám a mostani alakulófélben levő diplomámmal ami állítólag piacképes)-nah majd meglátjuk...
2010. jan. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Szia sorstárs:)

Én is a te cipődben járok ám. Hallottam olyat, hogy idén kevesebben fognak felvételizni, így a ponthatár is sanszosan lejjebb ereszkedHET(a tavalyi 440-ről) De ez nem szentírás, nem véletlen használok feltételes módot, hiszen ez leginkább attól függ, hogy az az állítólagos kevesebb jelentkező hogyan szuperál az érettségin.

2010. jan. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!:)
2010. jan. 9. 20:13
 10/14 anonim ***** válasza:

Hali!

Én is a szegedi pszicho szakot jelöltem elsőnek.. Szerintem felkell kötnünk a gatyát :)

2010. márc. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!