Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek után még jár az (első)...

Ezek után még jár az (első) ingyenes OKJ-s képzés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szakközépiskolába járok, jövőre érettségizek, érettségi után lenne még 1 évem, ami a szakmai év. (Közben, ez alatt a 3 év alatt voltak gyakorlataim.) A kérdésem: ha nem maradok már az utolsó évben és nem végzem el a szakmát, akkor még jár az ingyenes OKJ-s képzés? (Úgy tudom az első ingyen van.) Vagy ezt már buktam? Köszi!

2014. jún. 9. 09:41
 1/3 anonim válasza:

Mindenképp maradj.


A felnőttképző intézetek magánkézben vannak, tehát az állítólagos "ingyenes" beetető képzésre is tandíjat fognak szedni tőled! (szakmától függően változhat, kb 20000/hó)

2014. jún. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz amit az első írt!

Vannak fizetős felnőttképző intézmények tényleg magánkézben, de okj szakmát tényleg szerezhetsz ingyenesen iskolarendszerű képzésben.

A kulcs pont az hogy ne "felnőtt képzésre" menj mert az mind fizetős hanem okj iskolarendszerű képzésre, az neked ingyenes lesz, hisz érettségikor még nem lesz okj szakmád.

2014. jún. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy a második mondja, az első OKJ ami normál iskolarendszerben működik, ingyenes lesz mindenképpen.

Ennek ellenére én is azt mondom, hogy ne hagyd ott az iskoládat, 1 év gyakorlat jól fog jönni később.

2014. jún. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!