Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy legyek fizikából, biológi...

Hogy legyek fizikából, biológiából művelt, sokat tudó?

Figyelt kérdés
10. osztályt végzem, rettentően érdekel a biológia meg a fizika, de ugye csak alap fokon tanulom mindkettőt, és valószínűleg nem olyan irányba fogok menni mert matek/angol szakos vagyok. Hogy, illetve hol tudnám fejleszteni a tudásomat a két természettudományi ágban?

2014. jún. 9. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Különórákkal.
2014. jún. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem biosszal/ fizikával akarsz tovább menni, akkor inkább azt ajánlom, h olvass olyan témájú könyveket. Ezzel olyan dolgokat tanulhatsz meg, amiket a való életben is hasznosítani tudsz. Pl. meg tudod mondani,h egy betegségnek mi lehet az oka, vagy az adott tünetek milyen betegségekre utalhatnak. Pl én most olvasok egy olyan könyvet,h Az agyunk mi vagyunk. Eszméletlen jó, nagyon érdekes információkat tartalmaz. Ezáltal úgymond ,,művelt" leszel biológiából, mert nem csak azt a száraz semmilyen anyagot tudod, amit órán leadnak. Ezeket az információkat hosszú távon sem fogod elfelejteni. Viszont ha elmész egy külön tanárhoz, akkor megtanít veled egy csomó felesleges dolgot, amit úgyis elfelejtesz 5-10 év múlva, ha nem ezzel foglalkozol. Egy könyv pedig akkor is ott lesz a polcodon, és bármit visszakereshetsz benne. Szerintem viszont meg kellene fontolnod,h nem e mész át olyan szakra, ahol emelt szinten tudod azokat a tantárgyakat tanulni, ami nagyon érdekel. Elvégre az adott két tantárgy sok helyre jó pl. orvosira is.
2014. jún. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*k
2014. jún. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaj bocsi már fáradtan írom, itt a végén már elégé belezavarodtam, de gondolom érted a lényeget :D
2014. jún. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem először azt kell megállapítanod, hogy ezek a tudományok mennyire érdekelnek téged. Csak ismeretterjesztő szinten, vagy annál komolyabban is? A dolog nagyon csalóka tud ám lenni, mert amit te egy élvezetes olvasmányélményt kínáló, átlagolvasónak szánt népszerűsítő könyvben olvasol, vagy amit egy tudományos ismeretterjesztő csatornán látsz a tévében, azok csak a legérdekesebb, kimazsolázgatott információk (sokszor eléggé leegyszerűsítve), amelyeket a tudósok rengeteg munkával gyűjtöttek össze és okoskodtak ki, és ennek a munkának bizony vannak rendkívül fáradságos és unalmas részei is (adatgyűjtés, -rendszerezés, vagy fizikában esetleg a matematikai részletek, hosszú levezetések). Tehát ami elsőre megragadja a fantáziádat és izgalmasnak tűnik, ahhoz kapcsolódnak száraz, formális eljárások, amelyek nem annyira érdekesek.


Ha csak ismeretterjesztő szinten érdekel a dolog, akkor könnyen találsz majd neked tetsző könyveket, mert szinte mindenről írnak már így is. Ha ennél komolyabban, akkor mindenekelőtt középfokon kell elsajátítanod a témákat, és aztán szakirányú egyetemre menned. A matek és angol mindkét helyen jól fog jönni. Az angolt nem kell magyarázni, miért, de a matek is hasznos lehet a biológiában, mert az analitikus gondolkodás ott is sokat segít, illetve a biológiának egyre több a kvantitatív jellegű részterülete, ahol a matek hasznos, főleg a fizikával együtt (populáció dinamika, idegi elektromos aktivitások modellezése, epilepsziás rohamok matematikai modell alapú előrejelzése, orvosi képalkotási módszerek, stb.)


A matek, fizikai és biológia interdiszciplináris területei nagyon izgalmasak, gondolok itt az agy-gép interfészekre, bionikára, a természetből ellesett modellek alapján történő mérnöki tervezői munkára (mesterséges retina, cochlea, egyebek). Esetleg nézd meg a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai Karának honlapját (PPKE ITK), oda pontosan ilyen érdeklődésű diákokat várnak. (Ha esetleg nem katolikus vagy vallásos, ne törődj vele, nem kötelező annak lenned.)

2014. jún. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A matekszak marha jól fog jönni, különösen ha hobbiszinten fizikázni akarsz. Ajánlom, hogy eleinte nem nagyon merülj bele, inkább gyakorold a matekot. Tanuld meg az órai anyagot, és foglalkozz magánszorgalomból egy kis analízissel. Tudok ajánlani nagyon jó videókat és könyveket a témában, de sajnos csak angolul. Ha így is érdekel, szólj.
2014. jún. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem esik egybe más óráiddal, próbálj meg benézni a bioszosok/fizikások óráira. Ha egybeesik, meg egyébként is, önképzőkör: kérd el a faktosok jegyzeteit, járj könyvtárba, olvass! Vagy magántanár, a pénztárcád vastagságától függően.
2014. júl. 10. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!