Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan válasszak pályát magamnak?

Hogyan válasszak pályát magamnak?

Figyelt kérdés

Két ötletem is van, erre azt szokták mondani, hogy azt válasszam, amit egy életen át tudok majd csinálni, nem unom meg és szórakoztat is.

De az az igazság, hogy mind a kettő egyformán tetszene és tényleg nem tudom, hogy mi alapján döntsek.

A két foglalkozás a tanár és a fogorvos lenne (talán egy kicsit távol áll a kettő egymástól :) )

Köszönöm!


2014. jún. 10. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Fogorvos.
2014. jún. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tanár munkáját gondolom látod nap mint nap. Jó lenne, ha a fogorvosét is kicsit közelebbről megismernéd. Én tanár leszek, el se tudnám képzelni magam fogorvosként, de abba azért gondolj bele, hogy melyik mennyit keres... Mindenképp gondolkodj azon is, hova mi kell a felvételihez, melyiket mennyire tudnád teljesíteni. (És nem tudom mennyire néztél már utána, most változott a tanárképzés, megint szakpárt, azaz két szakot kell választani, nem egyet.) Szerintem aokat segítene, ha mindkét szakmából találnál valakit, akivel el tudsz beszélgetni az előnyökről, hátrányokról.


És a készségekről se feledkezz meg: egy fogorvosnak jó kézügyesség kell, a tanárnak meg sok türelem és jó problémamegoldó és kommunikációs készség. Stb.

Remélem sikerül döntened, és szeretni fogod majd a szakmádat :)

2014. jún. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!