Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 17 éves lány vagyok. Közszolgá...

17 éves lány vagyok. Közszolgálati egyetemről véleményetek? államilag támogatott? Nehéz?

Figyelt kérdés

2014. jún. 12. 20:45
 1/7 A kérdező kommentje:
ponthatár magas?
2014. jún. 12. 20:46
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mért nem nézel utána?


Attól függ melyik karra gondolsz. Én a HHK-ra jelentkezek pl. De az első 2 év minden karnál ugyanaz (közszolgálati tantárgyak) kis extrákkal.

Egyébként a ponthatárok magasak nagyon. Emelt nélkül szinte lehetetlen bekerülni és annak is nagyon jol kell sikerülnie.

Nehéznek pedig minden egyetem nehéz.

2014. jún. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ha szakot nem nézünk mi a minimum ponthatár?
2014. jún. 12. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:

azt hogy csinálod hogy szakot nem nézel? :D


HHK-n Katonai üzemeltetés a legkevesebb oda 324 volt tavaly.

Ez egy katonai szak, katonai kiképzéssel bennt lakással stb.

RTK-n 370 körül van a minimum, itt rendőri kiképzés folyik.

KTK-n 400as a ponthatár. Ez az NKE civil szakja.

2014. jún. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező a kérdésed alapján(igaz még csak középiskolás vagy) fogalmad sincs a felsőoktatási felvételi pontszámítás módjáró. A minimum pontszám amivel egyetemre/főiskolára alap vagy osztatlan szakra be lehet kerülni idén 260 pont, az jövőre 280 pont lesz utána 300 pontra emelik a határt. (tovább nem emelkedik a minimum határt a kormány terve szerint)

A minimum pontszám amivel felvehetnek egy szakra jogszabályilag nem azt jelenti hogy azzal fel is vettek, csak azt jelenti hogy az a pontszám alatt akkor sem vesznek fel ha férőhely lenne az adott szakon.

A tényleges felvételi ponthatárok évente változnak, annak függvényében, hogy az adott évben hányan jelentkeztek a szakra és a jelentkezők milyen eredményeket értek el az érettségin, illetve a kormány hány férőhelyet finanszíroz abban az évben.

2014. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én a közigazgatást tanulok.... tanulni kell az tény, de ha egy normális tanárhoz kerülsz az megkönnyíti a dolgodat. Ponthatár még amikor én jelentkeztem akkor is magas volt a támogatott képzésen de még a fizetős is 350 felett volt. Szerintem 350 felett számolj de lehet szerencséd lesz és kevesebben jelentkeznek. De elmondom neked, hogy vannak botrányos dolgok a suliban és biztos hogy te húzod a rövidebbet. De lehet hogy szerencsés leszel és veled nem történnek majd olyan dolgok.
2014. jún. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"De az első 2 év minden karnál ugyanaz." Dehogy, csak vannak egyes közös modul tárgyak. És az ÁKK nehéz.
2018. febr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!