Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök BSc után érdemes...

Gépészmérnök BSc után érdemes elvégezni egy CNC forgácsoló OKJ-t vagy teljesen fölösleges?

Figyelt kérdés
Természetesen MSc is tervben van.

2014. jún. 15. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Felesleges, gépészmérnökön belül is lehet szakosodni gyártástechnológiára.
2014. jún. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Felesleges, ez olyan mint orvosi egyetem után végezni okj ápoló képzést..vicces.
2014. jún. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha van plusz papirod az mindig előny. Még ha a gepeszmernoknek benne is van, hogy az egyetemen nagyjából megtanulja, ez mégsem olyan szinten történik, mintha külön tényleg ezt a szakmát tanulnad.plusz szakma, plusz papír, plusz pont az életben
2014. jún. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehet gepgyartasra szakosodni, nyilvan. Most is ott vagyok, utolso felevem jon. Csak epp az oktatas szivonala olyan, hogy joforman semmit nem ertunk az NC gepkezeleshez (BME-rol van szp, mielott valaki nevenincsfoiskolazna)
2014. jún. 15. 19:05
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazabol ami leginkabb hajt egy ilyen utolagos OKJ kepzes fele, az a gyakorlati kepzes, ugyanis tenyleg eleg gyer gyakorlati ismereteink vannak. Jo a BME, a mernoki szemlelet kialakul, es eleg sokretu ismeretekre teszunk szert itt, de gyakorlatunk nagyon keves van, a gyartas szakirany pedig egy kulon vicc.
2014. jún. 15. 19:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy amit te elakarnál végezni, az egy 8 általánoshoz kötött képzés, amit lényegében egy betanított munkás is elvégezhet.

Én idén végeztem Gépgyártás-technológiai technikusként, jövőre egyetem. Ebbe nekünk volt forgácsolás rendesen. De így visszatekintve nem az segített, hogy a gép mellett álltál, mert azt elsőre meguntad, miután kitapasztalod mit hogyan kell.

Magának a programozásnak a menetét kell megértened, amit egy könyvből is eltudsz sajátítani, persze nem olyan mint az igazi. De magát a programozást otthoni szimulációs programokkal is kitudod próbálni, ami azért jó, mert csak programozás az ami kell. A gyártósoron úgyis különböző gépek lesznek, amihez majd kapsz egy kezelési útmutatót, és az alapján kell programot írnod, de mivel megtanulod, hogy mihez mi kell, így csak rá kell keresned az útmutatóban.

Az meg a másik, hogy nekünk lett volna lehetőség megcsinálni a CNC forgácsolót is egyben, csakhogy idén már CNC Gépkezelőnek hívják, ami egy kicsit elbizonytalanító, hiszen úgy hangzik, mintha gombnyomogató lennél.

2014. jún. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ertem, koszonom. Akkor valoszinuleg marad a munkahelyi tapasztalatszerzes, ugyis az az igazi.
2014. jún. 15. 20:23
 8/9 Mr.Béé válasza:
#6 ezért tart ott a gépipar ahol, ti tankönyvből tanuló "értelmiségiek", elhiszem unalmas egy gép mellett zöld gombot nyomogatni, de ennek a szakmának a lényege az lenne, hogy nem a cam program generálja neked a sorokat (és kapsz egy 6000 mondatos programot), hanem megírod 25 sorból, gondolkozva...én először forgácsoltam, kíváncsi vagyok a gyártástechnológiák mennyire mennek tankönyvből, és hogy az első gép ütköztetésed után lesz- e még több is?!
2014. szept. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mr.Béé válasza:
A másik meg hogy érettségi kell hozzá..az tény h a legtöbb cégnél már mindenre vesznek fel embert van külön tervező, külön gépbeállító, külön szerszám összekészitő, és van külön egy- ahogy mondta mr.6 -egy droid aki futtatja a programot, és munkadarabot cserél. de az okj-s képzés nem erről szól...amúgy meg a pénzhajhász tömegtermelés következménye a 3 műszakozás eléggé visszataszító, nem javaslom senkinek.
2014. szept. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!