Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki mit gondol a hatosztályos...

Ki mit gondol a hatosztályos gimiről?

Figyelt kérdés
2014. jún. 17. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Én anno 8 osztályosba jártam,végül is majdnem ugyanaz,szóval megosztom tapasztalataimat.Őszinte leszek,nekem annyira nem jött be.Nem is akartam 8 osztályosba menni,anyámék átirattak és kész.Értelmes társaság voltunk,bár voltak incidensek,de örültem,hogy eljöttem általánosból,jobb volt a közösség,stb.Aztán 8.ban,több mint a fél évfolyam elhúzott abból a suliból.:D Köztük én is.Átmentem egy 4 éves gimibe,ahova imádtam járni,sajnálom,hogy vége.Anno a 8 osztályos gimiben 65-en jártunk az évfolyamba,22-en maradtak ott.Ezzel azt akarom mondani,hogy hiába iratod a gyereket 8 osztályosba,lehet,hogy 8.ban ő maga akar majd onnan elmenni,és akkor nem ússza meg a suliváltást,felvételit.Kérdezd meg a gyereket,hogy akar-e menni.
2014. jún. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
én hatosztályosba járok. annyit erről, hogy az elején még nagyon kicsi és éretlen mindenki, eléggé nagy a széthúzó erő. Én most kilencedikben a talpamra álltam és legjobb barátnőm segítségével nyitottunk a fiúk felé és megszüntettünk egy hierarchiát. De amúgy a suli is jó, ahova járok (czuczor) , remek a hangulat, a nagyobbak pedig feldobják a hétköznapokat.
2014. jún. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Jobb mint melózni az tuti!
2014. júl. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Én a 2014-2015-ös tanévet hatosztályos gimiben kezdem, szóval azt gondolom, hogy az az egyik legjobb választás, mert ha a gyerek meggondolja magát, vagy eldöntötte, hogy milyen pályára akar menni, akkor még mindig mehet 9.-re új gimibe. A nyolcosztályos giminek szerintem nincs sok értelme bizonyos szempontból, mert vagy ugyanúgy tanítanak mindent, vagy mindent sokkal nehezebb szinten (pl. sokkal több óra, latin nyelv,... stb.). Egyébként attól függ, hogy melyik gimnáziumra gondolsz, mert a Fazekes Mihály Gimnázium az ország legjobb matekos gimije, de egy versenyistálló, a Berzsenyi Dániel Gimnázium szintúgy, ha a Radnóti Miklós Gimnáziumba mész és jól teljesítesz, akár már munkahelyed is lehet, a Szent László Gimnázium is jó gimi és ahova én megyek, az is jó gimi, a Könyves Kálmán Gimnázium (nem a legeslegjobb, de gyorsabban haladunk az anyaggal, jobban meghajtanak minket,... stb., ráadásul közel lekunk hozzá) és végül, ha netalántán egy nagyon jó nyolcosztályos gimnáziumra is kíváncsi vagy, akkor ott van a Babits Mihály Gimnázium. Ezek a gimik Budapestiek, de ha másra is kíváncsi vagy, használd az internetet!

Ha valamit nem értesz, vagy részletesebben szeretnél valamiről tudni, kedves Kérdező, akkor kérdezz vissza nyugodtan!

2014. júl. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szerintem nagyon jó ötlet a Hatosztályos gimi! A legjobb barátommal is olyanra fogunk jelentkezni... Nagyon várjuk már, hogy elkerüljük az általánosból. Nagyon jókat hallani az ilyen sulikról. Még nincs róla tapasztalatom, de várom már a felvételit!
2014. aug. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szerintem is nagyon jó ötlet! én is olyanra fogok jelentkezni...
2014. aug. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én hatosztályos gimibe járok, és sokkal jobban szeretem mint az általánost,(habár azt is nagyon szerettem) tehát csak ajánlani tudom.

Mi egy nagyon jó társaság lettünk, lehet értelmesen beszélgetni mindenkivel, de ugyan úgy lehet hülyülni is. Egy évig (7.-ben) mi voltunk a kicsik, amit én nagyon élveztem, nem is tudom pontosan miért, de jó volt.

Szerintem hatosztályos gimiből nem lehet átmenni négyosztályosba, mert 7.-ben előlről kezdjük pl. a törit, és így nem jutunk el odáig 8. végére, mint azok, akik általánosba jártak. Mondjuk ez egy hátránya a dolognak.

Szóval mindenképp ajánlom, legalább azt, hogy próbálj meg hatosztályosba menni.

2014. aug. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
EN pl nem kezdtem ujra a torit. A nyolcosztalyosok szoktak altalaban elorol es reszletesebben venni mindent✌
2014. aug. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A nyolcosztályosok nem is tanulnak törit addig, csak ott kezdik el...
2014. szept. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!