Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE programtervező vagy...

ELTE programtervező vagy Corvinus gazdaságinformatikus?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most érettségiztem és még nem döntöttem el az első 2 megjelölt szak sorrendjét (a fent említett kettő). Arra lennék kíváncsi, hogy mik a fő különbségek, melyik könnyebb és miben (már amennyire az egyetem könnyű lehet), mi a tananyag (nagy vonalakban), melyik diplomával, milyen munka lehetőségek vannak (ha vannak), illetve, hogy melyik után könnyebb állást találni (tudom, hogy nem könnyű, de biztos van minimális különbség). Egyéb meglátásoknak, tapasztalatoknak is örülök!
2014. jún. 18. 23:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és melyikből kerül ki több diplomás évente?
2014. jún. 18. 23:26
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom tisztában vagy-e azzal, hogy amit könnyű elvégezni és sokan végeznek évente, azzal általában nehezebb munkát kapni. Szerintem ne könnyűség, hanem inkább 'nehézség' alapján válassz.


^Általánosságban mondom, a gazdinfóról nincsen semmiféle tapasztalatom. Progmattal keresni fognak.

2014. jún. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, a könnyűséget úgy értettem, melyik szakról hullanak jobban az emberek, illetve egyes anyagrészekkel mennyire részletesen foglalkoznak (főleg mateknál, pl. inkább csak a felszínt kapargatják, mint deriválás, integrálás vagy sokkal több kell). Valamint, hogy a felvételi pontszám (tavaly ELTE:300 körül, Corvinus 350 körül) mennyire tükrözi a két szak közti különbséget elvárásilag?
2014. jún. 18. 23:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyira, hogy az Eltére mindenkit felvesznek, aztán 1-2. félévben bő 50%-ot kiszórnak. 10-20% végez időben.
2014. jún. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ELTE a nehezebb és onnan hullanak is ki az emberek, főként a matematika miatt.


Cserébe igencsak jó a diplomája (már ha sikerül elvégezni).

2014. jún. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
corvinus gazdinfóról igencsak rosszakat hallok, az informatika képzés nem az erösségük (közben gazdinfón is elég fontos a programozás). proginfón nincs gazdaságis tárgy (vagyis alig), de több a matek.
2014. jún. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 19. 22:44
 8/10 Piert ***** válasza:
37%

Szia!


A két képzés között ég és föld a különbség. Ami a legfontosabb, hogy a programtervező az tisztán informatikust képez szemben a másik két keverék szakmával( gazdinfó és mérnök). Másodszor ha programozni akarsz ( az elsőből kifolyólag) jobban jársz az eltével. Ha meg közgazdász akarsz lenni, akkor meg ott az alkalmazott közgazdaságtan ( kb ebből a kettőből gyúrták össze a gazdinfót). Mindezek következménye, hogy a gazdasági informatika a programozás büfészakja, mert ha elvégzed igazán se programozó se közgazdász nem leszel, így pedig hátránnyal indulsz azokkal szemben akik ezen két szak valamelyikét végezték. Szóval ha még lehet, érdemes az eltét az első helyre tenned. Várunk téged szeretettel szeptemberben :)

2014. júl. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Az ELTE egy nagyon jó elitegyetem, a Corvinus viszont felejtős. A programtervezővel nemzetközileg elismert diplomát és tudást kapsz, a gazdaságinformatikus pedig egy divathullámot meglovagló szak, amit azért indítottak, hogy megéljen valamiből az egyetem.
2014. júl. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen programtervező és ELTE. Én NYME-n vagyok gazdinfós, de nagyon megbántam.
2014. júl. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!