Szerintetek felvesznek a Zsigmond Király Főiskolába emelt szintű érettségi nélkül?

Figyelt kérdés
Nem teljesítettem egy tárgyból sem emelt szintet de a középszint+középiskolai jegyek+többlet(felsőfokú nyelvvizsga) pontokat bele véve elvileg lenne elég pontom ahoz ,hogy felvegyek. (Önköltségest választottam) Szerintetek van rá esélyem?

2014. jún. 22. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a leírtak alapján 0-tól 450 pontig bármennyi felvételi pontod lehet, ezért csak ennyit lehet válaszolni: lehet.

De szerintem nem szoktak ott az egekbe szökni a ponthatárok.

2014. jún. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak ugye a ZSKFnek van egy felvételi követelménye miszerint legalább 1 emelt szintű érettségi kell ahoz ,hogy felvegyenek. De olyanom nincs viszont ha pontokban nézzük a problémát akkor elvileg felvennének.
2014. jún. 22. 08:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha feketén-fehéren le van írva, hogy kell legalább egy emelt szintű érettségi, akkor nem fognak felvenni, hiába lenne elég pontod. Nem is értem, miért jelentkeztél oda, ha tudtad, hogy nem fogsz emelt szintezni egy tantárgyból?!
2014. jún. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Február 15. elött még nem volt oda írva ,hogy "legalább 1 emelt szint szükséges"
2014. jún. 22. 08:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy a jelentkezési határidő után változtatnak a felvételi követelményeken.
2014. jún. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs. A felvételi követelményeket szakonként határozzák meg központilag, nem maguk az egyetemek, főiskolák.


[link]


Egyébként a ZSKF-en vannak szakok, ahol nem kell emelt szintű.

2014. jún. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Méghozzá az innen látszik: [link]
2014. jún. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Önköltséget nem választottad; ZSKF-en és az összes többi magán felsőoktatási intézményben nincs államilag támogatott oktatás.


ZSKF-en van olyan szak amihez nem kell emelt szintű érettségi. Nekem még régi típusú van (mielőtt bevezették volna az emelt szintet), de simán felvettek. Ez a gazdaságinformatika szak. Nem tudom te mire jelentkeztél.


Ha olyanra jelentkeztél ahova kell emelt szint (ez állami előírás, nem a főiskola dönti el), akkor még egy lehetőséged van: alapképzés helyett felsőoktatási szakképzésre jelentkezel (FOKSZ). Erről aztán át tudsz jelentkezni intézményen belül az alapképzésre (jár most is velem egy csoportba olyan aki ezt így csinálta). A részletekről érdeklődj a HIK-nél (hallgatói információs központ).

2014. jún. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!