Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vajon megoldható-e, hogy...

Vajon megoldható-e, hogy gépészmérnök lehessek?

Figyelt kérdés

Szeretnék gépészmérnöki egyetemre/főiskolára menni, jelenleg rendelkezem egy OKJ-s karosszérialakatos szakmával, illetve egy 4-es átlagú érettségi bizonyítvánnyal (Matek: 4, Magyar: 3, Angol: 4, Töri: 5, Infó: 4). Ezek mind középszintűek, viszont a felvi honlapján nem tudom kiválasztani a közlekedés szakmacsoportnál a karosszérialakatost, pedig én úgy tudom, hogy ez is megfelelő lenne az ezen úton való továbbmenetelhez. Így viszont azt írja, hogy nem rendelkezem elég képesítéssel. Ha jól néztem, akkor matek+infó kell hozzá, s nem írja, hogy bármelyikből is emeltet kellett volna raknom. Lehetséges-e így felvételt nyernem valamelyik gépészeti egyetemre/főiskolára karosszérialakatosként és csak a felvi.hu szerint nem, vagy sajnos zsákutcába futottam?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. jún. 21. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak azok az OKJ-k érnek többletpontot, amelyek 52-es vagy 54-es számmal kezdődnek. Ha a tiéd nem így kezdődik, akkor sajna nem ér pontot felvételinél.
2014. jún. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem a jegy számít, hanem hogy hány százalékos lett. Ezekről kaphatunk valami információt?
2014. jún. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A bizonyítványomban ez szerepel:

31 523 03 1000 00 00. Ezek szerint akkor nem. :/


Jegyeim:

Magyar: 58

Matek: 72

Angol: 76

Töri: 80

Infó: 62

2014. jún. 21. 20:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdező gépészmérnök szakra van 268 pontod az érettségi eredményeid alapján. Ha idén februárban beadtad volna a jelentkezést akkor rengeteg helyre felvesznek ezzel az eredménnyel, mert a mérnök szakokon (kivéve a kiemelt egyetemeket mint a BME) jogszabályi minimummal be lehet kerülni. Idén a minimum 260 pont.

Sajnos jövőre emelik a jogszabályi minimumot 280 pontra amit te nem érsz el.

A jogszabályi minimum többlet pont nélkül kell elérni. A szakmádért nem jár pont felvételinél, csak az ok 54.. és okj 55 kezdetű szakmák érnek többlet pontot felvételinél. (első válaszoló rosszul írta az okj 52 kezdetű az nem ér pontot)

Úgyhogy idén pótfelvételin tudsz jelentkezni egyetemre/fősulira, de akkor csak fizetős szakokra lehet, vagy jövőre valamelyik érettségi eredményedet kijavítod pl. az őszi érettségin és akkor meglesz a 280 pont feletti eredményed...

Normál pontszámításnál hány pontod van? (mi csak a duplázóst tudjuk itt számolni neked, lehet hogy sokkal jobbak a középiskolai év végi legyeid és akkor az ad több pontot neked)

2014. jún. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ó, ez az én formám.. :(

Sajnos az év végi eredményeim nagyon rosszak, ott nem figyeltem eléggé, melyet már bánok is.


Magyar nyelv: 2, 2

Irodalom: 2, 2

Matek: 2, 3

Töri: 3, 3

Angol: 2, 2

Infó: 4, 4


Írtad, hogy a jogszabályi minimumot, gondolom abba nem számít bele, hogy félárva vagyok?

2014. jún. 22. 10:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Jogszabályi minimum az csak a tanulmányi eredményed alapján számolják, többlet pontok egyedül az emelt érettségiért járó többlet pont számít bele, semmi egyéb többlet pont.

Helyedben én elmennék augusztusban fizetősre és most elkezdenék ezerrel középiskolai fizikát és matekot tanulni ettől a pillanattól..(nem holnaptól vagy jövő héttől mostantól!!) Hogy mire eljutsz az egyetemi első zh-ig már minden a full jól menjen, mint aki legjobb középiskolából kiváló jegyekkel. Meg lehet csinálni....

Ha egy év eltelik át lehet jelentkezni államira, de ahhoz nagyon jó tanulónak kell lenni. (én pl. ezt tettem amit leírtam és első évben fizetős voltam után államin tanultam...most végeztem májusban igaz teljesen más képzési terülten mint amit te szeretnél)

2014. jún. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fizikával hogy állsz? Mennyire érted, mennyire megy? Mert ugyan be lehet kerülni infó érettségivel is az egyetemre, de azt közel sem fogod annyira használni, mint a fizikát...
2014. jún. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!