Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a diákhitelr...

Mi a véleményetek a diákhitelről? Mennyire ajánljátok?

Figyelt kérdés
2014. jún. 22. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:

hát sokáig kell fizetni, de ha muszáj akkor muszáj, nincs mit tenni, ha fősulin/egyetemen fizetős a szak és nincs valakinek annyi pénze hogy több száz ezret zsebből kipergessen akkor muszáj.


én is kénytelen leszek sajnos. szakom elég drága és nincs államilag támogatott hely egy darab se

2014. jún. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, miért akarod felvenni. Engem költségtérítésesre vettek fel, de mivel tudtam, hogy ez a szak az, amit én tényleg nagyon-nagyon szeretnék, ezért beiratkoztam és felvettem a diákhitelt miatta.


Nagyon keményen tanultam, így átraktak államilag támogatottra. A diákhitelt nem mondtam le, mert mivel munkát nem tudtam vállalni, viszont hatalmas szükségem lett egy laptopra (beadandók, szakdolgozatírás stb.), ezért abból vettem meg.


Szóval én úgy érzem, így megérte, hisz nem elherdáltam a pénzt és szükséges dolgokra költöttem el. Ha te is ilyesmi szükségletek miatt vennéd fel, ajánlom.


A bátyám például gyűjtögette, és amikor külföldi munkalehetőséget kapott, akkor volt félretett pénze a diákhitel miatt, ki tudott menni, dolgozott, és most pedig annyit keres, amiből simán vissza fogja tudni fizetni. Tehát befektetésnek nagyon megérte.


Viszont ismerek olyat, aki csak elherdálta, nem tanult mellette jól, bukdácsolt az egyetemen és semmi ambíciója nincs - ha te is ilyen típus vagy, akkor nem ajánlom, mert motiváció nélkül felesleges hitelt felvenni.

2014. jún. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. A motivációm nagy, azért is szeretném felvenni. Mert nincs más szak, ami tetszene, de az nagyon.
2014. jún. 22. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!