Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha könyvelési osztályba...

Ha könyvelési osztályba megyek a középiskolában ami elvileg gazdasági szak. Mennyivel indulok hátrányból az egyetemen pénzügy szakon?

Figyelt kérdés

2014. jún. 22. 14:40
 1/5 Kacsa Tibor ***** válasza:
A könyvelést is fogtok tanulni pénzügy és számvitel szakon. Tehát hátrányból semmiképpen sem indulsz. Van, hogy valaki úgy megy el gazdasági szakra, hogy életében nem tanult gazdaságtant.
2014. jún. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Inkább előny, ha olyan osztályba jársz
2014. jún. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De mehetsz vele fősulira is (pl. BGF)
2014. jún. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Végzett közgazdász ismerősöm mondta, hogy aki tanult előtte gazdaságit/közgázt, vagy ilyen szakközépben tanult az csak az első pár hónapban volt előnyben azokkal szemben akik csak szimpla gimiben tanultak.
2014. jún. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kacsa Tibor ***** válasza:
Én közgazdasági suliba jártam, most végeztem el a második félévem a gazdaságtudományi karon. Én amondó vagyok, hogy ha középiskolában tanulsz közgazdaságtant, akkor első két félévben sokkal kevesebbet kell tanulnod, mivel az alapok már megvannak. De ajánlom, hogy járj emelt matekra is, mivel két szórótantárgy van közg-n: matek, elméleti gazdaságtan.
2014. jún. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!