Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi pontszámítás?

Érettségi pontszámítás?

Figyelt kérdés

A felvételhez szükséges két tantárgy kétszerese 258 ponty...

Ehhez van még egy OKJ-m ami ugye 24 pont. Ezt csak 260 pont felett kapnám meg vagy így is hozzácsapják?



2014. jún. 24. 19:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a 258 pont elég középszerű érettségikből jött össze, és így is elég sok nem odavaló ember jár egyetemre. Nem kell neked is.
2014. jún. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Jó akkor elmesélem..

12-ben még eléggé nem érdekelt a dolog így az érettségim olyan is lett amilyen.. (a lényeg, hogy a matek 49%)

Aztán még maradtam a suliban kétéves OKJ-ra, és a második évben már eléggé érdekelt is a jövő így 92% lett a vizsga. Közben újra érettségiztem infóból ami 80% (81 kellett volna) és így nem jött össze..


Lehet mondani, hogy hülye vagyok de legalább megpróbáltam és akik ellenzik azoknak mondom, hogy teszek egy jobb matekot és irány az egyetem :P [link]

2014. jún. 24. 21:40
 13/16 anonim ***** válasza:
88%

ez a beszéd!


Habár tényleg kevés a pont, és igy nem való neked az egyetem, de ha teszel 1 jobb matekot az azt jelenti hogy érdekel, és megteszel érte mindent hogy felvegyenek...

Szóval igy már megérdemelnéd, és lehetséges hogy inkább orientáltabb leszel, mint most lettél volna.

Hajrá.

2014. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
akkor már inkább egy emelt matekot csinálj, ha abból lesz egy 80% körüli, akkor már lesz esélyed egyetemen
2014. jún. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez már jó hozzáállás. Sok sikert a tanuláshoz!


Azok pedig akik azt mondják, hogy hülye vagy mert csak ennyi pontot szedtél össze és mit akarsz te egyetemen innen üzenném, hát nem ez fogja meghatározni az egyetemi tanulmányaidat.

Láttunk már 400 pontos emberkét végig bukdácsolni az egyetemen. Nem ez a mérvadó. A középiskolai és az egyetemi tanulás teljesen más. Össze se tudnám hasonlítani a kettőt.

Az érettségi is könnyűnek tűnik egy két egyetemi vizsgához képest. :)

De hajrá neked, érd el a céljaidat. :)

2014. jún. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. jún. 30. 07:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!