Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » CNC gépkezelő képzés Vincotte...

CNC gépkezelő képzés Vincotte akadémia. Érdemes ezt lerakni vagy van ennél magasabb szintű gépkezelő képzés érettségi nélkül?

Figyelt kérdés

Fémforgácsolóként végeztem hét éve. Azóta egyedi gyártásban dolgozok hagyományos és CNC gépeken. Tovább szeretnék tanulni. Ez a képzés OKJ-s 10 hónapos. Heti két alkalom. Munka mellett csinálnám.



Főbb témakörök:


Gépészeti szakrajz, gépelemek jelképes ábrázolása, szabadkézi vázlatkészítés.

Tűrések, illesztések, alak és helyzettűrések, felületi érdesség.

Gépkönyvek, kezelési utasítások, katalógusok, szabványok.

CNC szerszámgépek szerkezete: ágyazás, főhajtás, mellékhajtás, mérőrendszer szerszámbefogás.

Koordináta rendszerek, pozicionálás szabályai (gépi, munkadarab és szerszám null¬pont).

Szerszámgépvezérlések, energiaellátó, kenő, hűtő, védőrendszerek típusai.

Kapcsolat a koordináta rendszerek között, koordináta transzformációk, nullpont eltolás, megadás.

Szerszámkorrekció fogalma, meghatározása, megadása, szerszám korrekciótárak.

CNC program fogalma, a programok felépítése, egyszerű megmunkáló programok írása.

Relatív szerszámmozgás, élsugár korrekció, marósugár korrekció alkalmazásának szabályai.

CNC megmunkálógép kezelőelemei: kezelőpanelek, kijelzők.

Munkadarab befogók kezelése, szerszámok befogása, szegnyereg mozgatása.

Munkatér és védelme, biztonsági elemek.

Az MDI programozás szabályai, algoritmusa, MDI programok végrehajtása.

A program szerkesztés szabályai, szerkesztőbillentyűk, a szerkesztés végrehajtása.

A grafikus ellenőrzés szabályai, végrehajtása, paramétereinek beállítása.

A száraz futtatás, a program futtatás, program megszakítás és újraindítás szabályai.

A munkadarabok méretének beállítási módszerei (korrekciózás), a munkadarab legyártása.

Null¬pont meghatározás módjai, meghatározása, ellenőrzése, nullponttároló kezelése.

Szerszámkorrekció meghatározásának módjai, értéktárak kezelése, szerszámbemérés végrehajtása.

A soros adatátviteli rendszer felépítése, adatátvitel számítógépről a CNC szerszámgépre és vissza.

Ciklus utasítások, alprogramok szerepe, felépítése.

Ciklusok futtatása CNC esztergagépeken, megmunkáló központokon, köszörűgépeken.

Alprogramok futtatása CNC esztergagépeken, megmunkáló központokon, köszörűgépeken.

Összetett ciklusok (felületek láncolása), szabályozó, felhúzó ciklusok.

Alprogramtechnika szerepe, alprogramok szervezése, hívása, zárása, alkalmazásainak esetei.

Forgatás, tükrözés, léptékezés.

Szerszámkorrekció módosítása programból.

A minőségirányítási kézikönyv tartalma, fő fejezetei, minőségtanúsítás a gyártási folyamatokban.


Jelentkezési feltételek:

Iskolai végzettség: gépi forgácsoló vagy fémforgácsoló szakképesítés vagy gépgyártás technológiai technikus.

Egészségügyi alkalmasság: 1. fokú munkaköri alkalmasság



2014. jún. 28. 09:05
 1/4 Nosco válasza:

Én náluk végeztem. Elvileg a cég megkövetelheti a cnc forgácsoló-i papírt ha cnc gépen dolgozol. Mivel ezzel tudja igazolni, hogy neked van arra a gépre végzettséged.

Most azon gondolkozok, hogy tovább tanulok egy CAD-CAM informatikát vagy egy CNC programozást ugyan úgy ennél a sulinál. Így több esélyem lenne elhelyezkedni.

2014. jún. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oktatás milyen volt? Meg vagy vele elégedve?
2014. jún. 28. 10:48
 3/4 Nosco válasza:
Székesfehérváron voltam. Igen meg vagyok elégedve velük.
2014. jún. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Én mondjuk nem Székesfehérváron csinálnám meg, de gondolom akkor máshol is jó a képzésük.
2014. jún. 29. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!