Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinfó szakról tudnátok...

Mérnökinfó szakról tudnátok véleményt mondani?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatokat , hogy milyen nehéz mennyit kell tanulni, hogy egy olyan tanulónak aki nem tanult programozást vagy egyéb dolgokat ami ahhoz a szakhoz tartozik neki rendes tanulással be tudja fejezni a szakot?

2014. jún. 28. 15:11
 1/1 Arneal ***** válasza:
100%

BME-n (de amúgy szerintem általában mindenhol) inkább a matekos tárgyak szokták szórni az embereket első félévekben, prog1 szerintem nem volt kiemelkedően nehéz. Szívás benne, hogy papíron kell írni a ZH-kat, ami lassítja az embert. Az egyetlen nagy ZH, amin viszonylag sokan elhasalnak előszőr, elsősorban az idő hiánya szok problémát okozni. Érdemes rá sokat gyakorolni, tényleg megírni a kódokat, még ha maga az algoritmus nem is tűnik nehéznek.


Az egész a legalapoktól kezdődik és nem is haladtunk olyan rettentő tempóban. Ha továbbra is Czirkos Zoltán fogja tartani, akkor ráadásul jó is az előadó.

infoc.bme.hu a tantárgy honlapja, rengeteg példa és gyakorlófeladat van fennn, mindenki annyit csinálhat meg amennyit akar.


Szerintem, ha hétről hétre készülsz és gyakorolsz, akkor ez a tárgy nem jelenthet gondot, teljesen mindegy, hogy előtte programoztál-e.


Én mondjuk hoztam egy minimális programozási tudást magammal, de olyat is ismerek, aki olyan túl óriási erőbevitel nélkül túlvészelte a tárgyat pedig előtte nem tanult programozni.


Tanulni kell viszont főként megérteni kell és gyakorolni, kevés olyan dolog van, amihez óriási lexikai tudás kéne.


Szóval ha érdekel a dolog és fel vagy készülve arra, hogy ez a szak nem csak programozásról szól és azért egyetem, mert tanulni kell (főállásban, sokat), akkor nyugodt szívvel belevághatsz.


Továbbá szerintem általánosságban is elmondható, hogy szorgalommal és elkötelezettséggel minden szak elvégezhető késés nélkül emberséges körülmények között. (Persze egy év után még nem sok alapja van ezen kiejelentésemnek.)

2014. jún. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!