Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Régebben érettségiztem, most...

Régebben érettségiztem, most emelt biológiát szeretnék letenni. Milyen könyvből készüljek fel, és érdemes-e átnézni a régi vizsgaanyagokat és megtanulni, vagy azokat pont h zárjam ki mert úgysem lesznek pont azok?

Figyelt kérdés
2014. jún. 29. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
A 10, 11, 12 -es mozaikos biológia könyveket ajánlom, emellett a 10-12-es Lénárd könyvek is hasznosak lehetnek a felkészülés alatt. A mozaik kiadónak van egy 2 kötetes biológia a 2szintű érettségire összefoglaló könyve önmagában nem elég, azonban ha a pénz nem annyira mérvadó, azokat is érdemes beszerezni, mert rendszerezi az ismereteket, és egyes konkrét kérdésekre választ kaphatsz,a melyek nincsenek benne az alap könyvekben. Miután végigértél az anyagokkal igenis érdemes végigcsinálni az összes eddigi érettségit, és tanulni a hibákból, észrevenni a hiányosságokat, de persze semmi esetre sem bemagolni. remélem tudtam segíteni, sikeres felkészülést!
2014. jún. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jún. 29. 21:24
 3/3 anonim ***** válasza:
A régebbi érettségiket ne azért csináld végig, hogy kitaláld mik lesznek a kérdések, az úgysem fog menni, hanem mert megismered, milyen maga az emelt biosz érettségi úgy egyáltalán (és mellesleg közben tanulsz is). Sokkal jobban fog menni, hogyha vizsga közben nem azon fogsz még szenvedni, hogy mi a francot is kell csinálni egy feladatban és mit kérdeznek egyáltalán, illetve egyáltalán nem haszontalan, ha nem ott helyben kell rájönnöd, hogyan kell egy bizonyos feladattípust megoldani, hanem már előre begyakoroltad, és rutinszerűen megy. Magabiztosabb leszel, és sokkal több időd marad arra, hogy magán a kérdésen gondolkodj. Instant +10-15%.
2014. júl. 10. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!