Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha túlságosan bezárkózott...

Ha túlságosan bezárkózott vagyok akkor nem való nekem a pincér, hajópincér tanfolyam?

Figyelt kérdés

Igazából eléggé bezárkózott típus vagyok, eléggé ellene vagyok a mai rohanó világnak, nem vagyok egy "bűbáj", és nem is szeretem a milliomos réteget, mert a legtöbbjük eléggé lenézőek. Sőt olyan helyeken, mint pl Árkád, már általában be sem megyek, mert nem bírom elviselni már az emberek létét sem, mert mindenhol az megy ki hogy néz ki, mit vesz fel, a másik becsmérlése


Egyedül a külsőm ami felhozható pozitívumnak mert magas vagyok és jó a kiállásom.


Viszont ezekkel a belső tulajdonságokkal hagyjam szerintetek ezt a szakmát, mert nem tudom képes lennék-e megváltozni, mert mindig ilyen voltam.


Viszont a magas fizetés vonz


21F


2014. jún. 30. 11:44
1 2
 1/16 anonim válasza:
Próbáld meg. Semmit sem veszítesz, nem kötelező ám egy munkahelyen sem dolgozni.
2014. jún. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

igazad van. végülis nem én leszek az első aki esetlegesen 1 nap múlva otthagyja a munkahelyét.


de lehet jó lenne, és a fizetést félre tudnám tenni.


bár az első variációt tartom valószínűnek de sohase lehet tudni... Én örülnék a legjobban ha bejönne

2014. jún. 30. 12:44
 3/16 anonim válasza:
Egy hónapot azért érdemes lehúzni, ha van rá lehetőséged. Annyi idő elég rájönni, hogy megy vagy sem.
2014. jún. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Milyen végzettséged van?
2014. júl. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
eladó de nem használom
2014. júl. 1. 09:33
 6/16 A kérdező kommentje:

GOndolkodtam de kihagyom.


Nem tetszenek a vélemények, 100% Én is azok között lennék akik ott hagynák.


Nem értem, sokan hogy gondolhatnak a pálmafákra, a szép tájra, exklúzív környezetre ezen munka hallatán...


Ez sajnos egy csicska munka kicsit körbe burkolva...


Ugrálni a felső tízezernek, sajnos ez erről szól.


Na persze nem lehet rossz összeszedni tíz éven belül több tíz millió forintot, na de milyen áron?


Napi megállás nélküli 12 13 óra munka árán, nem kell. ÉS ezután bulizni? Az ember még 3 órát ha tud aludni egyáltalán.


Nagyon nem szimpatikus nekem ez az egész, nem is tudom miért ötlött a fejembe, egyedül a sok fizetség... na de az nem minden.

2014. júl. 1. 14:12
 7/16 A kérdező kommentje:

Persze senkit sem szólok meg, aki ezt űzi.


Amugy a fizetés hogy van, milyen pénznemeket kell kezelni a pincérnek?


Számolásból egyáltalán nem vagyok penge...


Általában utólag fizetés van, vagy csak ki kell vinni az ételt/ital


Vagy ott fontot, dollárt, eurót, lejt mindent kezelni kell? mert ha igen, akkora kizárva

2014. júl. 1. 18:18
 8/16 anonim ***** válasza:

Munka az munka, ha nincs semmilyen végzettséges (most főleg diplomára gondolok) akkor nem sok választási lehetőséged lesz az életben főleg nem Magyarországon.


Amúgy nem feltétlen óceánjáró hajóra lehet menni van folyami is. Másodszor nem könnyű bekerülni, szóval amíg nem jelentkezel és nem kapsz behívást addig felesleges is azon elmélkedni, hogy tetszene vagy sem. A hajópincér tanfolyam önmagában semmit sem ér és belépő sem a hajóra, ergo nem fognak attól felvenni, hogy neked az megvan maximum valamivel nagyobb eséllyel indulsz másoknál. Viszont, ha utánaolvasol láthatod, hogy sokan elvégezték és nem kaptak munkát vele.

Illetve ott van még a nyelv. Folyami hajóra német nyelvtudás kell (mosogatónak elég egy konyhanyelv is) főleg, óceánjáróra pedig angol (ott komolyan nézik). Óceánjáróra pluszban ott van még a utazási költség is ami helytől függően 150-300 ezer Ft.


Nekem az egyik ismerősöm ment februárban folyami hajóra mosogatni (azóta már pincér), de őt is azt hiszem 3-4. próbálkozásra vették csak fel.


A sok hülyeség amit leírtál pedig csak kifogás, ha nincs normális végzettséged akkor örülj, hogy, ha ide felvennének. Eladó szakmával a segged törülheted ki, azt még a hajós mosogatással sem lehet összehasonlítani. Kevés fizetés, sok munka és ugyan olyan robot meló mint a pincér.


Üdv a való világban

2014. júl. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ezzel NEM értek egyet.


Inkább maradok a vállalkozásnál, és egyengetem azt tovább, legalább itt nem csicskáztatnak.


Legalább itt nem a papír számít.

2014. júl. 4. 19:09
 10/16 A kérdező kommentje:

Amúgy milyen hülyeségről beszélsz nagy "való világos"?


Miért a hajópincérkedés nem arról szól, hogy ki kell nyalni a kib@ szott felső tízezernek a seggét?!


Nem, akkor miről szól?


Kérdezem mindezt úgy, hogy akár el is vállalnám, mivel ezért tettem fel a kérdést, de nem úgy mennék oda, hogy minden happy, hanem úgy, hogy itt te vagy az alja, és szolgálhatod a milliomos arab sejkeket!

2014. júl. 4. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!